שתף

8 טיפים למשקיעים ב-2015

8 טיפים למשקיעים ב-2015

01.01.2015

לקראת השנה החדשה, ליקטנו עבורם שלל המלצות ממומחים, שיעזרו לכם להרכיב את סל ההשקעות שלכם

 

מחירי הנפט קורסים, רוסיה במשבר, אירופה מדשדשת, סין בהאטה, ארה"ב מתאוששת ובישראל נערכים לבחירות. מה כל זה אומר על תיק ההשקעות שלכם ב-2015? הנה 10 המלצות שפרסמו באחרונה מומחי השקעות:

 

עמלות מסחר בבורסה

 

 1. במיטב ד"ש ממליצים בחום על מניית כיל. לדבריהם, "ששינסקי, מחירי הסחורות, והמכירה של החברה לישראל יצרו את הסערה המושלמת ב-2014", ולכן הם צופים כי "עם התמעטות רעשי הרקע, יתאפשר למשקיעים להתמקד בפוטנציאל הטמון בסקטור ובהתקדמות בתוכנית ההתייעלות של החברה - אשר אינם באים לידי ביטוי בתמחור הנוכחי של המניה. זאת לצד ההגנה הדולרית שמספקת החברה הן מעצם פעילותה והן מהיותה נסחרת בארה"ב".

   
 2. בבנק דיסקונט מציעים למי שמעוניין בהשקעה בסיכון גבוה יחסית - שתי מניות ביומד: חברת "אינטק פארמה" שמפתחת טכנולוגיה המאריכה את משך הספיגה של תרופות (קיימות) בקיבה (במחצית השנייה של 2015, צפויה החברה להתחיל ניסוי חשוב) וחברת "כן-פייט ביופרמה" שמפתחת מספר מולקולות קטנות הניתנות דרך הפה ולא בהזרקה וצפויה לפרסם ברבעון הראשון של 2015 תוצאות ניסוי ב-300 חולי פסוריאזיס.

   
 3. ג`וזף גרינקורן, מומחה השקעות בוול סטריט ומנכ"ל מוריס גרופ, כתב בסקירה לקראת שנת 2015 כי השוק האמריקני הוא השוק האטרקטיבי היחיד להשקעה ב-2015, זאת, הודות לשילוב של חולשת השווקים בעולם אל מול החוסן של החברות האמריקניות ומצב יחסי טוב יותר במשק האמריקני לעומת כלכלות אחרות בעולם. הוא מעריך כי ה`פד` יחזור להעלות ריבית רק בתחילת 2016. לדבריו, למחיר חבית נפט פוטנציאל לרדת למחיר יעד נמוך של 40 דולר לחבית.

   
 4. בלאומי שוקי הון ממליצים על ישראמקו וקובעים כי כדאי "להיות השנה עם חשיפה למניות סקטור האנרגיה". לדבריהם, "ישראמקו כמעט אינה נפגעת מהירידה במחיר הנפט ובנוסף, ההזדמנות של תמר תעלה מדרגה ברגע שייחתם הסכם מחייב עם מסופי הגז של יוניון פנוזה ו-ENI במצרים".

   
 5. בבית ההשקעות אלומות בוטיק ממליצים על מניית אלוני חץ ש"מציעה חשיפה לנדל"ן מניב בפיזור עולמי". לדבריהם, "המהלכים האחרונים שהחברה ביצעה בארה"ב צפויים לבוא לידי ביטוי בתוצאות החברה בשנתיים הקרובות ולהגדיל את ההון העצמי של החברה, שעומד היום על 28 שקלים למניה, לעומת מחיר מניה של 26.4 שקלים. מעבר לגידול הצפוי במאזן, לחברה תשואת דיבידנד מהבטוחות בשוק, של 3.5% בשנה".

   
 6. באילים קרנות נאמנות ממליצים על בזן שעוסקת בזיקוק נפט גולמי ומוצריו. לדבריהם "הפעלת המתקן לייצור דלקים נקיים והתחברות למאגר הגז הטבעי תמר משפרים את מרווח הזיקוק של החברה". הם מסבירים כי "תוצאות החברה מושפעות בצורה ניכרת ממרווחי הזיקוק בעולם שירדו לשפל היסטורי במחצית 2014, אך מאז זינקו ומחיר המניה זינק גם הוא בהתאם. לאחרונה מחיר המניה ירד שוב ומהווה הזדמנות קניה מחודשת לחברה שצפויה להערכתנו, להמשיך להראות שיפור בדוחות".

   
 7. כלכלני ברקליס קפיטל מעריכים ששוקי המניות בעולם יניבו תשואה ממוצעת של כ-9% ב-2015 וכי החברות ביפן ואירופה צפויות להציג את השיפור החד ביותר ברווחים. מנית טבע ודיסקונט נכנסו לרשימת המניות המומלצות הגלובלית של הבנק. לגבי טבע מציינים בברקליס כי "לאחר תקופה של חסר בביצועים כתוצאה משילוב לא מוצלח של חברות שנרכשו, אנו רואים שיפור רב ברווחיות החברה". לגבי בנק דיסקונט חושבים בברקליס כי השינוי הארגוני שעובר הבנק הכרוך בעלויות גבוהות הינו הגורם אשר השפיע על מדדי הביצועים של הבנק. עם זאת, ברבעון האחרון הציגה ההנהלה החדשה של דיסקונט, תוכנית אסטרטגית לחמש שנים אשר נראית שאפתנית, "ואנו מאמינים כי יש ביכולתה להביא להחזר על השקעה (ROI) של 7.7% ב-2015".

   
 8. בבית ההשקעות אקסלנס מזהים הזדמנויות באג"ח הקונצרניות בענפים כמו נדל"ן יזמי בישראל, בנקים, ליסינג ובאג"ח חברות נדל"ן אמריקניות. "לגבי הבנקים, אי הוודאות בענף הצטמצמה, הבנקים חיזקו את כריות ההון באופן משמעותי ועכשיו יוכלו להתמקד בחיזוק פעילות הליבה וצמיחת תיק אשראי", מציינים. לגבי חברות הליסינג, מעריכים כי העלייה בדולר תדחוף את מחירי המכוניות מעלה.למידע נוסף בנושא : ניהול תיקים ניהול תיקי השקעות

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש