שתף

5 טיפים לחסכון פיננסי לסטודנטים

הדעה הרווחת היא כי סטודנטים הם "תפרנים". סטודנטים? כך תחסכו כסף.

02.11.2015

שנת הלימודים האקדמית יצאה לדרך, וזה בדיוק הזמן לגלות איך להתנהל בתבונה פיננסית.

1. הטבות בנקאיות – הבנקים בישראל מחזרים נמרצות אחר הסטודנטים, בתקווה לזכות בלקוחות איכותיים. כדאי לנצל זאת כדי לקבל את מירב ההטבות מהבנק שלכם או לעבור בנק במידת הצורך. נסו להתמקד בהטבות שיש להם ערך כלכלי ממשי, כמו ריביות נמוכות ופטורים מעמלות.

העברת חשבון בנק

2. הטבות לחברים – בכל אוניברסיטה וברוב המכללות פועלים מועדוני לקוחות וארגונים, שמציעים שלל הטבות לחברים בהם. כך לדוגמה, החברים בהתאחדות הסטודנטים הארצית, זכאים לקבל הטבות בתחומים כגון ייעוץ משפטי, השמה בעבודה, טיפולי שיניים, קבלת מלגות, חיסכון פנסיוני.

3. חסכו במיסים – הסטודנטים בישראל זכאים למגוון הטבות בתשלומי מיסים, שעשויים לחסוך להם לא מעט כסף. ראשית, ניתן לקבל הטבות ולעתים אף פטור מתשלום ארנונה. הזכאות להנחה תלויה בהכנסה שלכם. ניתן לבדוק את הנושא מול הרשות המקומית בה אתם מתגוררים. בנוסף, זכאים סטודנטים לתשלום מופחת של מס הכנסה ומי שמסיים את לימודיו לתואר ראשון באחד ממוסדות להשכלה גבוהה, זכאי לנקודת זיכוי אחת ממס הכנסה בשווי של 2,616 שקלים בשנה (למשך מספר שנים הזהה למספר שנות הלימוד לתואר ולא יותר משלוש).

4. נוסעים בזול - רכבת ישראל וחברות האוטובוסים מציעות הנחות של יותר מ-30% על הטענת כרטיסי רב-קו רגיל ו-50% הנחה על רכישת כרטיס שנתי. חלק מחברות הדלק מציעות גם הן הנחות לסטודנטים בעלי רכב פרטי.

5. חופשה בהנחה – אחת מחברות התיירות הגדולות בישראל, איסתא, היא בבעלות של התאחדות הסטודנטים. מטבע הדברים, היא מציעה הנחות גדולות ומשמעותיות לסטודנטים שמזמינים דרכה חופשות בישראל ובחו"ל, בטיסות, בלינות במלונות, בהשכרת רכב וכו'.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש