שתף

5 טיפים מובילים לחיסכון פיננסי לסטודנטים

סטודנטים? פורטל הפיננסים 'בנקרייט', ריכז עבורכם טיפים מובילים לחיסכון פיננסי. כך תחסכו כסף

29.10.2017

שנת הלימודים האקדמית יצאה לדרך, וזה בדיוק הזמן לגלות איך להתנהל בתבונה פיננסית.

סטודנטים? "בנקרייט", פורטל המידע הפיננסי המוביל בישראל, מציג בפניכם את הטיפים המובילים לחיסכון בנקאי:

 

1. הטבות בנקאיות – הבנקים בישראל מחזרים נמרצות אחר הסטודנטים, בתקווה לזכות בלקוחות איכותיים. כדאי לנצל זאת כדי לקבל את מירב ההטבות מהבנק שלכם או לעבור בנק במידת הצורך. נסו להתמקד בהטבות שיש להם ערך כלכלי ממשי, כמו ריביות נמוכות ופטורים מעמלות.

 

 

2. הטבות לחברים – בכל אוניברסיטה וברוב המכללות פועלים מועדוני לקוחות וארגונים, שמציעים שלל הטבות לחברים בהם.

    כך, לדוגמה: החברים בהתאחדות הסטודנטים הארצית, זכאים לקבל הטבות בתחומים, כגון: ייעוץ משפטי, השמה בעבודה, טיפולי שיניים, קבלת מלגות, חיסכון פנסיוני.

 

3. חסכו במיסים – הסטודנטים בישראל זכאים למגוון הטבות בתשלומי מיסים, שעשויים לחסוך להם לא מעט כסף.

    ראשית, ניתן לקבל הטבות ולעתים אף פטור מתשלום ארנונה. הזכאות להנחה תלויה בהכנסה שלכם. ניתן לבדוק את הנושא מול הרשות המקומית בה אתם מתגוררים.

    בנוסף, זכאים סטודנטים לתשלום מופחת של מס הכנסה ומי שמסיים את לימודיו לתואר ראשון באחד ממוסדות להשכלה גבוהה, זכאי לנקודת זיכוי אחת ממס הכנסה בשווי של 2,616 שקלים בשנה (למשך מספר שנים הזהה למספר שנות   

    הלימוד לתואר ולא יותר משלוש).

    החל משנת 2005, מי שסיים לימודים לתואר אקדמי שני, זכאי לחצי נקודת זיכוי.

 

    מי שסיים את לימודי התואר עד סוף שנת 2013, ההטבה ניתנה החל משנת המס שלאחר השנה בה סיים את לימודי התואר השני שלו. ההטבה ניתנת למשך מספר שנים הזהה למספר שנות הלימוד לתואר השני, ולא יותר משנתיים.

    מי שסיים את לימודיו בשנת 2014 או מאוחר יותר, זכאי להטבה במשך שנה אחת בלבד, והוא רשאי לבחור לנצל אותה או בשנת המס שלאחר השנה שבה הסתיימו לימודיו או בשנה שלאחריה.

    מי שזכאי לתואר אקדמי שלישי, ולמד במסלול לימודים ישיר לתואר אקדמי שלישי (מלבד: רפואה ורפואת שיניים), זכאי להטבה במשך שנה אחת בלבד, שאותה יוכל לנצל החל משנת המס שלאחר סיום הלימודים לתואר השלישי.

 

4. נוסעים בזול - רכבת ישראל וחברות האוטובוסים מציעות הנחות של 33% על הטענת כרטיסי רב-קו רגיל ו-50% הנחה על רכישת כרטיס שנתי. לשם שינוי פרופיל רגיל לפרופיל סטודנט או לשם חידוש הפרופיל (חידוש פרופיל מתבצע מדי שנה 

   בהתאם לעלייה בשנות הלימוד      של הסטודנט/ת) נדרשים כרטיס הרב-קו, כרטיס סטודנט (לשם חידוש פרופיל סטודנט במעברי שנת לימודים), אישור לימודים ותעודה מזהה.

   חלק מחברות הדלק מציעות גם הן הנחות בדלק לסטודנטים בעלי רכב פרטי.

 

5. חופשה בהנחה – אחת מחברות התיירות הגדולות בישראל, איסתא, היא בבעלות של התאחדות הסטודנטים. מטבע הדברים, היא מציעה הנחות גדולות ומשמעותיות לסטודנטים שמזמינים דרכה חופשות בישראל ובחו"ל, בטיסות, בלינות     

    במלונות, בהשכרת רכב וכו'.

 

* סטודנטים, במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להלוואה לכל מטרה, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

 

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש