שתף

5 טיפים שאתם חייבים לדעת כדי שתוכלו לשלם פחות מס על תיק ההשקעות שלכם

תכנון נכון של תיק ההשקעות שלכם יכול לחסוך אלפי שקלים. ריכזנו עבורכם מספר טיפים היכולים לסייע בהקטנת חבות המס או עיתוי המס על תיק ההשקעות שלכם

18.07.2017

החל משנת 2003 חייבות רוב ההשקעות במס של 15%-20%, אך עדיין רוב המשקיעים לא מביאים בחשבון את נושא המיסוי בבואם לבצע את השקעותיהם.

תכנון נכון יכול לחסוך אלפי שקלים.

ריכזנו עבורכם מספר טיפים היכולים לסייע בהקטנת חבות המס או עיתוי המס על תיק ההשקעות שלכם:

 1. קרנות נאמנות בעלות הפסדים צבורים - חלק מקרנות הנאמנות צברו בעבר הפסדים. קרן הכוללת הפסדים צבורים, ומוגדרת כקרן חייבת, לא תשלם מס על רווחים ממכירת ניירות ערך, וגם הלקוח לא ישלם מס בעת מכירת הקרן ברווח.
   
 2. השקעה בקרן נאמנות - כאשר רוכשים קרן נאמנות פטורה, בתוך חשבון הקרן ישנם קיזוזים של הפסדים מול רווחים, ואילו המחזיק בקרן ישלם מס רק בעת המכירה על רווחים. הקרן מבצעת עבור הלקוח את הקיזוז ברמה השוטפת, ותשלום המס יכול להידחות לתקופה ארוכה עד למכירת הקרן על ידי הלקוח.
  ההשקעה בקרנות נאמנות מומלצת למשקיעים לטווח ארוך. למשקיע בקרנות נאמנות פטורות יש אפשרות לקזז רווחים מול הפסדים, בדומה לניירות ערך סחירים.
   
 3. קיזוז הפסדים מול רווחים - קיזוז רווח מול הפסד באותו חשבון אפשרי לביצוע באופן אוטומטי וללא דו``ח למס הכנסה , באותו חודש.
  במידה שיש הפסד ממכירת נייר ערך, ניתן לקזז מולו רווח עד סוף השנה. אם מכרתי נייר שהרווח עליו 100 שקל, ומנגד הפסדתי על מניה 100 שקל באותו חודש, הבנק לא יגבה מס.
  במידה שקיימים הפסדים צבורים ניתן למכור ניירות ערך שיש עליהם רווח, כדי לנצל את ההפסד הצבור. קיזוז בחשבונות השקעה שונים אפשרי רק באמצעות הגשת דו``ח למס הכנסה בתום השנה.
   
 4. קרן השתלמות - הפקדות של עובד ומעסיק לקרן השתלמות עד לסף המוגדר בתקנות מאפשרות למשוך את הכספים בתום 6 שנים (או אחריהן) ללא מס על הרווחים.
  אדם שאינו זקוק לכספים בתקופה זו יכול להשאיר את הכספים בקרן, וליהנות מפטור מלא ממס על ריבית ורווחי הון שייצטברו.
  מומלץ אף להשאיר את הכסף לאחר שהוא נזיל בנהחה שאתם לא זקוקים לו, וזאת על מנת להנות מהטבות המס על קרנות השתלמות (שאינם חלות על קרנות נאמנות ותעודות סל לדוגמא).
   
 5. קופות גמל וקרן פנסיה - בדומה לקרן השתלמות, גם קופות גמל וקרן פנסיה פטורות ממס על רווחים עד להפקדה המקסימלית בחוק. 

בדוק בחינם האם אתה זכאי להחזר כספי ממס הכנסה

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש