שתף

5 דברים שכדאי לדעת על ניהול תיק השקעות

5 דברים שכדאי לדעת על ניהול תיק השקעות

04.05.2015

לא מעט אנשים – וגם חברות גדולות – מנהלים את הכספים שלהם באמצעות מנהלים מקצועיים. הנה כמה דברים ששווה לדעת על התחום

 

טופס ההצעה : מנהלי תיקים

 

 1. השוק במספרים - בישראל פועלות כ-120 חברות ניהול תיקים, מהן קרוב ל-20 חברות גדולות שמנהלות כל אחת 5 מיליארד שקל לפחות, או יותר מ-1,000 לקוחות. הן מנהלות יותר מ-250 מיליארד שקל. 12 החברות הגדולות ביותר מנהלות יותר מ-80% מסך הכספים בענף. בשוק יש כ-85 אלף לקוחות. 40% מהכסף מגיע מגופים מוסדיים, כ-30% מחברות ממשלתיות ופרטיות וכ-30% מהענף מלקוחות פרטיים.

   
 2. כמה זה עולה - דמי הניהול שמשלמים הגופים המוסדיים נמוכים מאוד, לעתים על גבול הרווחיות בעבור חברות הניהול. החברות הממשלתיות והפרטיות הגדולות משלמות דמי ניהול גבוהים יותר מהמוסדיים, אבל עדיין הרבה פחות מהפרטיים, שמשלמים בדרך כלל סביב 0.8%-1.2%, לעתים פי 10 מהמוסדיים. לשם השוואה – ניהול של מיליארד שקל לגוף מוסדי מניבים לגוף המנהל כ-300 אלף שקל בלבד בדמי ניהול, לעומת 30 מיליון שקל מלקוח פרטי, שדורש כמובן גם הרבה פחות משאבים.

   
 3. אין מגבלות - בניהול תיקים אין דמי ניהול מקסימליים שנקבעו על ידי הרגולטור - וכמו בכל שוק – החברה מנסה לגבות את המקסימום והלקוח צריך להתמקח כדי לחסוך כמה שיותר.

   
 4. מינימום השקעה - כדי לנהל תיק השקעות צריך סכום מינימלי שגובהו משתנה בהתאם לבית ההשקעות. בקטנים שבהם, ניתן לפתוח תיק השקעות עם סכום של כ-100 אלף שקל ובגדולים צריך בדרך כלל סכום כפול.

   
 5. מי מנהל את הכסף - רוב הלקוחות (בעיקר בבתי ההשקעות הגדולים) לא יכירו אישית את מנהל התיק, ויפגשו רק בנציג קשרי לקוחות, שאחראי לקשר עמם. מנהל התיק הוא איש מקצוע מנוסה, שפועל בהתאם להנחיות של בעלי החברה – ובקשות הלקוח. מידת הגמישות שיש לו בניהול השוטף תלויה במדיניות של בית ההשקעות.למידע נוסף בנושא : ניהול תיקים

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש