שתף

5 דברים שכדאי לכם לדעת על ניהול תיקי השקעות

תחום ניהול ההשקעות צובר תאוצה ככל שהעולם הכלכלי גדל, התפתח והתרחב. "בנקרייט", פורטל המידע הפיננסי המוביל בישראל, מביא לכם כמה נקודות חשובות שאתם חייבים לדעת באשר לנושא

04.05.2015

לא מעט אנשים – וגם חברות גדולות – מנהלים את כספי ההשקעות שלהם באמצעות מנהלי תיקי השקעות מקצועיים.

הנה כמה דברים ששווה לדעת על התחום:

  1. השוק במספרים - בישראל פועלות כ-120 חברות ניהול תיקים, מהן קרוב ל-20 חברות גדולות שמנהלות כל אחת 5 מיליארד ש"ח לפחות, או יותר מ-1,000 לקוחות. הן מנהלות יותר מ-250 מיליארד ש"ח. 12 החברות הגדולות ביותר מנהלות יותר מ-80% מסך הכספים בענף. בשוק יש כ-85 אלף לקוחות. 40% מהכסף מגיע מגופים מוסדיים, כ-30% מחברות ממשלתיות ופרטיות וכ-30% מהענף מלקוחות פרטיים.
  2. כמה זה עולה - דמי הניהול שמשלמים הגופים המוסדיים נמוכים מאוד, לעתים על גבול הרווחיות בעבור חברות הניהול. החברות הממשלתיות והפרטיות הגדולות משלמות דמי ניהול גבוהים יותר מהמוסדיים, אבל עדיין הרבה פחות מהפרטיים, שמשלמים בדרך כלל סביב 0.8%-1.2%, לעתים פי 10 מהמוסדיים. רק לשם ההשוואה: ניהול של מיליארד ש"ח לגוף מוסדי מניבים לגוף המנהל כ-300 אלף ש"ח בלבד בדמי ניהול, לעומת 30 מיליון ש"ח מלקוח פרטי, שדורש כמובן גם הרבה פחות משאבים.
  3. אין מגבלות - בניהול תיקים אין דמי ניהול מקסימליים שנקבעו על ידי הרגולטור - וכמו בכל שוק – החברה מנסה לגבות את המקסימום. הלקוח, מצידו, צריך להתמקח כדי לחסוך כמה שיותר.
  4. מינימום השקעה - כדי לנהל תיק השקעות צריך סכום מינימלי שגובהו משתנה בהתאם לבית ההשקעות. בקטנים שבהם, ניתן לפתוח תיק השקעות עם סכום של כ-100 אלף שקל. בבתי ההשקעות הבגדולים נדרש בדרך כלל סכום כפול.
  5. מי מנהל את הכסף - רוב הלקוחות (בעיקר בבתי ההשקעות הגדולים) לא יכירו את מנהל התיק אישית, ויפגשו רק בנציג קשרי לקוחות, שאחראי לקשר עמם. מנהל התיק הוא איש מקצוע מנוסה, שפועל בהתאם להנחיות של בעלי החברה - ובקשות הלקוח. מידת הגמישות שיש לו בניהול השוטף תלויה במדיניות של בית ההשקעות.

למידע נוסף בנושא: ניהול תיקים

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת מנהל תיקים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש