שתף

5 דברים שאתם חייבים לדעת על משכנתאות

5 דברים שאתם חייבים לדעת על משכנתאות

02.11.2015

המימון הגבוה חוזר? שר השיכון יואב גלנט אמר באחרונה כי הוא תומך בהצעתה של ח"כ אורלי לוי אבקסיס לאשר לזוגות צעירים לקחת במשכנתא שערכה הוא עד 90% משווי הדירה. זאת, כדי למנוע מצב שבו הצעירים לווים כספים ממשפחה, חברים או מחברות שמספקות אשראי חוץ בנקאי, כדי להגיע להון העצמי הנדרש לרכישת דירה. ע"פ ההצעה, המדינה תערוב לחלק מהמשכנתא, כדי למנוע סיכון לבנקים.

 

לקבלת הצעה למשכנתא

 

המדינה מקצצת – נתונים חדשים מגלים כי הסיוע הממשלתי לזוגות צעירים קטן משמעותית באחרונה. ב-8 השנים האחרונות מדד מחירי הדיור הריאליים בישראל עלה ב-71.7% - ובמקביך הסיוע במשכנתאות של משרד הבינוי ירד משמעותית (5.73 מיליארד שקל בשנת 2002 ל-0.44 מיליארד שקל בלבד בשנת 2015).

 

הריבית עולה - ריבית המשכנתא שצמודה למדד באוקטובר עלתה בממוצע ב-0.1% ל-2.47%. כך עולה מנתוני בנק ישראל. הריבית הצמודה עלתה בכ-0.5% בחמשת החודשים האחרונים, על רקע המשך הביקושים לדירות והמגמה בשוק האג"ח.

 

החוב גדל – נתונים חדשים מגלים כי יתרת החוב לדיור, מסך החוב של משקי הבית, עלתה בכ-2.8 מיליארדי שקל ועומדת על כ-317 מיליארדים, מתוכם 300 מיליארד שקל - חובות משכנתא לבנקים. מתחילת השנה גדל סך החוב של משקי הבית ב-5.2%.

 

כמה לווים? בחודש ספטמבר חלה ירידה בנטילת משכנתאות חדשות שהסתכמו בכ-4.2 מיליארד שקל (הממוצע בשמונת החודשים הראשונים הוא 5.6 מיליארד שקל). הירידה היא עונתית ונובעת מהחגים. בהשוואה לספטמבר אשתקד מדובר בעלייה של 5%–10%.

 

לקבלת הצעה בנושא :ייעוץ משכנתא

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש