שתף

10 טיפים חשובים על ביטוח נסיעות לחו``ל

10 טיפים חשובים על ביטוח נסיעות לחו``ל

06.08.2014

הזמנתם כרטיסי טיסה ובית מלון? אל תשכחו לרכוש גם ביטוח. כך תעשו זאת נכון.

 

עונת הנסיעות לחו"ל נמצאת בעיצומה ובקרוב תגיע עונת חופשות החגים. לצד הטיפול בנושאים הקשורים לחופשה עצמה, לטיסות ולבילויים, אל תשכחו לטפל גם בכל הקשור לביטוח הנסיעות לחו"ל. לקראת הנסיעה הנה 10 המלצות לעריכת ביטוח נסיעות לחו"ל ודברים ששווה לדעת.

 

 1. מומלץ לערוך את הביטוח מוקדם ככל האפשר, ברגע שאתם מזמינים את הטיסה ואת הכרטיסים. זאת, כדי למנוע מצב שבו חס וחלילה תשכחו לעשות ביטוח וכדי שיישאר לכם מספיק זמן כדי לבצע השוואת מחירים ולבחור את הביטוח המתאים.

   
 2. אם אתם סובלים מבעיות רפואיות מיוחדות, כדאי לברר אם אתם יכולים לרכוש פוליסה מיוחדת. הפוליסות הסטנדרטיות אינן מכסות מצבים רפואיים קודמים, בעיות כרוניות וכן מצבים הקשורים להריון.
  אם אתם מעוניינים בכיסוי שיאפשר לכם לקבל פיצוי במקרה של החמרה בבעיה רפואית או שינוי במצבכם הרפואי, למרות שהוא קשור לטיפול קיים, עליכם לרכוש פוליסה שכוללת כיסוי להחמרה, בכפוף לחריגים כמובן. אפשרות נוספת היא לרכוש פוליסה חיתומית שמטפלת במצבו של אדם שנמצא עדיין בבירור רפואי בשל מצב שהחל זמן קצר, בדרך כלל עד שישה חודשים, לפני תחילת החופשה.
  שימו לב - פוליסות מיוחדות זקוקות בדרך כלל לאישור מיוחד של חברת הביטוח והאחראים מטעמה לנושא, כך שבמקרים כאלה, רצוי במיוחד להקדים ולרכוש את הפוליסה.

   
 3. אם אתם מתכננים חופשה שכוללת פעילות אקסטרים כמו למשל, סקי מים, טיפוס על הרים וכו`, מומלץ לכם לרכוש כיסוי מיוחד לפעילויות אלה, למקרה שבו חס וחלילה תיפגעו במהלך ביצוען. אם אתם מתכננים טיול שכולל טרקים או מסעות במקומות מרוחקים, מומלץ בהחלט לרכוש ביטוח שמכסה מקרים שבהם יהיה צורך במשלחות של חיפוש וחילוץ ממקומות רחוקים.

   
 4. חוששים כי תבטלו את הנסיעה? ברוב הביטוחים יש התייחסות למצב של ביטול נסיעה, שמאפשר החזר הוצאות בגבול המצוין בפוליסה. הסעיפים כוללים בדרך כלל פיצוי בשל ביטול הנגרם בשל אשפוז של מבוטח או בן משפחה קרוב, מחלה, מוות של בן משפחה קרוב, גיוס למילואים וכו`, בתקופה של כחודשיים לפני הנסיעה.

   
 5. כמו כן, הפוליסות כוללות בדרך כלל כיסוי על הפסד כספי בגלל קיצור הנסיעה בנסיבות בלתי צפויות, בדקו מראש באלו נסיבות תוכלו לקצר את החופשה ולקבל פיצוי.

   
 6. לפני הנסיעה, מומלץ לבדוק מה הביטוחים הרפואיים הקיימים שלכם מכסים ואם יש צורך להרחיב אותם לקראת הנסיעה.
  מומלץ לדאוג כי ביטוח הנסיעות יכלול עלות של הטסה רפואית לישראל במקרה הצורך, בכל מקרה של תאונה בחו"ל, וכן טיפולים רפואיים דחופים בחו"ל.
  מומלץ בהחלט לדאוג גם לביטוח שיכלול טיפול חירום בשיניים, בעיקר אם אתם נוטים לסבול מבעיות שיניים, שכן בעיות שכאלה יכולות להרוס כל חופשה.

   
 7. שימו לב מה כולל הביטוח שלכם בכל הקשור למטען ומהי מגבלת הסכום. אם אתם לוקחים פריטים יקרי ערך, מומלץ להרחיב את הכיסוי שלכם כדי לבטח גם אותם.

   
 8. בדקו מי נותן את השירות במקרה הצורך – האם יש מוקד מאויש מסביב לשעון, שאליו אתם יכולים לפנות. שמרו את פרטי הקשר צמוד אליכם כל העת.

   
 9. כמו כן מומלץ לשקול גם רכישת כיסוי לנזק אשר גורם המבוטח לצד שלישי.

   
 10. היכן ניתן לרכוש את הביטוח? כיום יש מבחר רב של גופים שמציעים זאת, כאשר את הביטוח עצמו מספקות כמובן חברות הביטוח.
  החל מחברות הנסיעות עצמן שיש להם קשרים טובים עם חברות הביטוח, ישירות דרך חברות הביטוח הישיר או חברות ביטוח אחרות, באמצעות חברות האשראי שמספקות כרטיסי אשראי בינלאומיים ובקופות החולים.
  החליטו תחילה מהו הביטוח שאתם זקוקים לו, בקשו הצעות מחברות הביטוח השונות והשוו את המחירים.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader