שתף

10 דברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים ביטוח בריאות

10 דברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים ביטוח בריאות

07.12.2014

עומדים לרכוש ביטוח בריאות? בואו לגלות מה צריך לבדוק לפני שקונים ביטוח שכזה

 

ביטוחי הבריאות הפרטיים נמצאים בתקופה האחרונה במוקד של ויכוחים ציבוריים רבים. משרד הבריאות וגורמים נוספים במערכת הבריאות טוענים כי יותר מדי אנשים רוכשים לעצמם ביטוח בריאות פרטי, ללא שהם מבינים את ההשלכות המלאות של הרכישה – על היתרונות והחסרונות.

 

גורמים רבים טוענים כי חברות הביטוח משווקות מוצר זה באופן אגרסיבי יתר על המידה, כדי לייצר לעצמן רווחים על חשבון בורות הציבור.

משרדי הבריאות והאוצר מנסים לקדם רפורמות שונות בנושא – אבל בכל מקרה, מומלץ להכיר את הפוליסות הפרטיות טוב יותר כדי לקבל החלטות מושכלות – אז הנה כמה דברים שחשוב לבדוק בפוליסות הביטוח שלנו (גם הפרטיות וגם אלו של קופות החולים).

 

 1. יישור קו – ראשית, בדקו אילו ביטוחים יש לכם, ובעיקר האם יש לכם כבר ביטוח משלים מקופת החולים, מה הוא כולל, וכמה אתם משלמים עליו? לפני שתרכשו ביטוח בריאות פרטי, כדאי לכם לוודא שאתם לא רוכשים כיסוי כפול שמכסה את המקרים שקופת החולים שלכם כבר תשלם עליהם בעזרת הכיסוי שרכשתם.

   
 2. עבודה בריאה - כדאי לכם לבדוק אם יש לכם פוליסה כלשהי ממקום העבודה. גם אם התשובה שלילית, שווה לברר אם יש לכם אפשרות לרכוש פוליסה כזו. במקומות עבודה גדולים רבים, יש הצעות ספציפיות לביטוחי בריאות במחירים משתלמים עם כיסויים רחבים.

   
 3. הכינו רשימה - כיום ניתן לרכוש ביטוח בריאות פרטי ממגוון רחב של חברות ביטוח שפועלות בישראל ומספקות אותו. ערכו רשימה של חברות הביטוח הרלבנטיות, קפצו לאתרים שלהן כדי להתרשם מההצעות וחפשו מידע עליהן מחברים וברשת.

   
 4. מצב קיים – אחד ההבדלים העיקריים בין פוליסה לפוליסה הוא מידת הכיסוי המוענקת למצבים רפואיים קיימים. כאשר אתם עומדים לרכוש ביטוח, בדקו היטב אלו מקרים רפואיים שמהם אתם סובלים לא ייכללו במסגרתו. בדקו כמה תעלה האפשרות, אם זו קיימת, של הוספת ביטוח למקרים קיימים.

   
 5. גובה התשלום – אל תשכחו כמובן להשוות את גובה התשלום החודשי. לאחר שבחרתם את הפוליסה בה תהיו מעוניינים, שימו לב כמה אתם משלמים בכל חודש, ובדקו מתי ובאיזה אופן דמי הביטוח משתנים לאורך תקופת ההסכם. בדקו היטב גם מה תהיה העלות של ההשתתפות העצמית בכל מקרה ומקרה.

   
 6. הכיסוי הנוסף - נושא שחשוב לבדוק הוא מידת הכיסוי לטיפולים יקרים במיוחד כגון טיפול בחו"ל, השתלות, תרופות שמחוץ לסל ובדיקות יקרות. ברוב המקרים, הכיסוי לסעיפים אלו מהווה את היתרון המרכזי של הביטוח הפרטי על זה של קופת החולים.
  כיסוי לטיפולים יקרים במיוחד יכול למשל לכלול גם עלות של טיסות ושהיה בבתי מלון בחו"ל, במקרה של נסיעה לצורך טיפול רפואי.

   
 7. בחירת הרופא – לפני קבלת ההחלטה, בדקו מהי מידת החופש שיש לכם בבחירת רופא מנתח, ומתוך איזה מאגר רופאים ומנתחים תוכלו לבחור במקרה הצורך.

   
 8. אופציות מעבר לים - בדקו מה הם הקריטריונים שיאפשרו לכם לבצע טיפול בחו"ל, וכמו כן כמה מרכזים רפואיים בחו"ל פועלים בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח - ומהי רמתם.

   
 9. החרגות בולטות – שימו לב היטב אלו החרגות כלולות בסופו של דבר בפוליסה, כלומר מתי ובאלו מקרים היא לא תהיה בתוקף.

   
 10. אחרי החתימה - חשוב לקבל לידיכם עותק מלא ובכתב של הפוליסה, לכל מקרה של מחלוקת עתידית באשר לסיכומים. מומלץ לבדוק אחת לשנה אם יש מקום לעדכן את הפוליסה בהתאם למצבכם הרפואי ולשינויים בשוק הביטוח.

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader