שתף

"'מחיר למשתכן' לעולם לא ייפסק. אף שר אוצר לא יפסיק אותו"

כך קבע שר האוצר, משה כחלון (כולנו) בטקס חתימת "הסכם גג", שבמסגרתו הבטיח משרדו לבנות למעלה מ-6,000 יחידות דיור במגדל העמק. "הקרקע של המדינה היא לא קולה - היא משאב של הציבור", טען
06.11.2017

שר האוצר, משה כחלון (כולנו) קבע כי תוכנית הדיור, "מחיר למשתכן", שבהובלתו, לא תיפסק לעולם.

"המאבק לא הסתיים"

היום (ב'), במסגרת טקס חתימת "הסכם גג", שבמסגרתו הבטיח משרדו לבנות למעלה מ-6,000 יחידות דיור במגדל העמק, הדגיש כחלון כי "המאבק לא הסתיים. כוחות הרבה יותר חזקים ממה שחשבנו קמים עלינו יום יום ושעה שעה כדי שהממשלה לא תצליח לפתור את משבר הדיור, אבל אנחנו פה ונפתור את זה. לא יעזור להם כלום".

"ה'מחיר למשתכן' לעולם לא ייפסק"

"אנחנו הבאנו למצב שדירה במגדל העמק תעלה בין 640 ל-700 אלף שקל במקום מיליון. תכתבו מה שאתם רוצים - לא נוותר. נמשיך ונמשיך. הפרויקט הזה של ה'מחיר למשתכן', תרשמו מה שאני אומר לכם, לעולם לא ייפסק. אף שר אוצר לא יפסיק אותו. תוכנית "מחיר למשתכן" שמה סוף לעידן שיזמים וקבלנים ניהלו את הביקושים וההיצעים של מדינת ישראל", טען השר. 

"הקרקע של המדינה היא לא קולה – היא משאב של הציבור"

"הבלוף הזה שיזמים לוקחים את המשאב של המדינה, את המשאב שלכם, של הציבור - אין יותר, זה נפסק. גם הילדים והנכדים שלכם ירכשו דירות במסגרת של ה'מחיר למשתכן'. הקרקע של המדינה היא לא קולה – היא משאב של הציבור", הבהיר כחלון.

 

* לפגישה חינם עם יועץ משכנתאות ולהתאמת משכנתא אישית, השאירו פרטים:

שדה חובה

"יש לנו כלכלה חזקה"

כחלון הבטיח וקבע בסיכום דבריו כי "יש לנו כלכלה חזקה. חברות בדרך לכאן. אנחנו סביבה עסקית מהטובות בעולם. ראש הממשלה מטפל אישית בבעיות הרגולציה שיש כאן. אנחנו מדינה צומחת ומסודרת. הממשלה מגוייסת לכלכלה ומגוייסת לחברה. לצד הצמחת המשק, נעזור למעמד הביניים ולשכבות החלשות".

5,674 יחידות דיור, בתוספת מסחר ותעסוקה, בארבעה מתחמים

על פי "הסכם הגג" החדש, שעליו חתמו היום כחלון, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, חגי רזניק ומנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, עד סוף שנת 2019 ישווקו במגדל העמק כ- 5,674 יחידות דיור, בתוספת מסחר ותעסוקה, בארבעה מתחמים על אדמות מדינה.

לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ- 1,509 יח"ד במסגרת הקלת "שבס כחלון" כך שהיקף יחידות דיור הצפויות לשיווק בשנים אלה צפוי לעמוד על כ- 7,183 יחידות דיור.

במשרד האוצר הבטיחו כי כלל תקציב "הסכם הגג" הנוכחי יסתכם בכמיליארד שקלים.

 

בתמונה: לוחצים ידיים בטקס. מופיעים, משמאל לימין: שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה, ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון.

 

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

 

* לפגישה חינם עם יועץ משכנתאות ולהתאמת משכנתא אישית, לחצו כאן.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש