שתף

מחשבון הצמדה למדד

חישוב אינפלציה לפי תקופה באמצעות מחשבון ההצמדה למדד

מדד המחירים לצרכן הוא אחד המדדים אשר מאפשרים לעקוב אחרי רמת המחירים במשק הישראלי.

מדד המחירים לצרכן משפיע על תשלומיכם במסגרת ההתחייבויות הפיננסיות שלכם, כגון: הלוואות, משכנתאות ותשלומים שונים המוצמדים למדד ושניתנים לשערוך, אותם תוכלו לאמוד כעת באמצעות שימוש במחשבון הצמדה למדד שלפניכם.

 

החישוב יבוצע על פי המדד הידוע בתאריכים הנבחרים. *להזכירכם, המדד מתפרסם בכל - 15 בחודש ומתייחס לחודש הקודם.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כך משפיע מדד המחירים לצרכן על הכיס שלך

ולמרות זאת, כמות אגרות החוב והרכב תיק ניירות הערך שלכם, תשלומיכם לקרנות הפנסיה, תשלומים לקרנות ההשתלמות ולקרנות הגמל, או, לחילופין, לכל מוצר אחר המוגדר תחת התווית "חיסכון", אינם מחושבים ו/או כלולים במסגרת מדד המחירים לצרכן.

 

מנגד, כל מה שאנחנו צורכים: מוצרי מזון (בשר, ביצים, פירות וירקות וכדומה), הנעלה, ביגוד, מחירי דיור, אגרות שונות (כדוגמת: אגרת רישיון רכב, אגרת חינוך, אגרת הטלוויזיה בעבר וכדומה), מיסים עקיפים (כמו: מע"מ) ומיסים עירוניים (כדוגמת: ארנונה, אגרות והיטלי פיתוח והיטל השבחה), כלולים גם כלולים בסל מדד המחירים לצרכן.

 

במחשבון הצמדה למדד שלפניכם תוכלו לבדוק את ההשפעה של מדד המחירים לצרכן לפי קצב השתנותו בתקופות זמן שונות.

 

פיקדון צמוד למדד או פיקדון שקלי – מה עדיף?

 

בנוסף, במחשבון ההצמדה למדד שלנו תוכלו לבדוק גם את השפעת מדד המחירים לצרכן ומדד תשומות הבנייה למגורים על ההלוואות והמשכנתאות שנטלתם על עצמכם ושתלויים בשני מדדים אלו.

 

איך משפיע המדד על החסכונות וההלוואות שלנו?

 

אתם מוזמנים לבחור את המדד הרלוונטי במחשבון ההצמדה שלמדד שלפניכם ואת תקופת הזמן בה אתם מעוניינים לראות את השתנות המדד, ומחשבון  שלנו ייחשב לכם את העלויות השונות שלכם בהתחשב, בין היתר, בתקופת הזמן שתבחרו.

 

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בכל הנוגע לייעוץ משכנתא, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש