שתף

ביטוח מנהלים

במידה ואתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים בנושא ביטוח מנהלים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים

  • מעוניין ביטוח מנהלים בעל תשואה גבוהה?
  • מחפש לחסוך בדמי הניהול שאתה משלם עבור ביטוח המנהלים שלך?

* במידה ואתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים בנושא ביטוח מנהלים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

האם אתה מפקיד לביטוח מנהלים?:
האם אתה מעוניין ביעוץ פנסיוני מיועץ מקצועי?:
האם אתה מפקיד לקרן פנסיה?:

שדה חובה

ביטוח מנהלים הוא אחד מאפיקי החיסכון לגיל פרישה וקבלת תשלום פנסיה. בנוסף, ניתן לשלב בביטוח זה מרכיבים נוספים, כגון: ביטוח חיים, ביטוח ריסק וביטוח אובדן כושר עבודה (אכ"ע).

כבר לקראת סוף העשור הקודם, נכנסו לתוקף התקנות המאפשרות מעבר חופשי בין מוצרי החיסכון הפנסיוני.

משמעות המהלך היא שכל חוסך מתאים לעצמו את סוג המוצר הפנסיוני המתאים לו ביותר, לשם תחרות בין כלל היצרנים של המוצרים השונים.

על פי התקנות המבקש להעביר את כספי החיסכון הפנסיוני שלו צריך לפנות לגוף המנהל החדש אליו הוא מעוניין לעבור ולבקש טופס בקשת העברה. הגוף המנהל החדש יבדוק אם הלקוח עומד בתנאים הנדרשים ולאחר מכן יחתום כי הוא מתחייב לקבל את הכספים של הלקוח המבקש לעבור, וכי הוא מתחייב לשאת באחריות הביטוחית לגביו.

הגוף המנהל הקודם יעביר את הכספים לגוף המנהל החדש תוך 15 ימי עסקים מהיום שהלקוח הגיש את טופס בקשת ההעברה, או מהיום בו התקבלה ההפקדה הראשונה בגוף החדש, לפי המאוחר מבינהם.

להחלטה זו משמעות מרחיקת לכת על הפנסיה שלכם!

ביטוח מנהלים – גם אם יצאתם לחל"ת?

המושג חופשה ללא תשלום – חל"ת – טומן בחובו הרבה מחשבות על איי אקפולקו ושלווה אינסופית.

אבל, בואו נעזוב לרגע את עצי הקוקוס, ונתמקד במשמעותה של חופשה מסוג זה על ההפרשות לפוליסת ביטוח מנהלים שבבעלותכם מההיבטים השונים, כולל ההיבט החשוב של ביטוח חיים.

האם אנחנו ממשיכים להיות מבוטחים ומכוסים בפוליסת ביטוח מנהלים גם כשאנו, למעשה, בסוג של השעיה מחוזה העבודה שלנו בשל נטילת חל"ת?

האם פרמטרים כמו ביטוח חיים, חיסכון פנסיוני וכד' ממשיכים להתקיים באותה פוליסת ביטוח מנהלים?

מסתבר כי פוליסת ביטוח מנהלים מפרידה בין ביצוע העבודה, אשר בעצם הופסק באופן זמני בשל יציאה לחל"ת, לבין קיום חוזה העבודה בין העובד למעסיק.

כאשר העובד נמצא בחל"ת, נמשכים יחסי העבודה, אבל חלק מהחובות ההדדיים בין העובד למעסיק אינם מתקיימים בתקופה זו.

לפניכם כמה דוגמאות לכך:

רכיב ותק לפיצויים בזמן חל"ת בפוליסת ביטוח מנהלים – בעת קביעת סכום הפיצויים, ניתן להוסיף רק עד 14 ימי עבודה לכל שנת עבודה בה שהה העובד בחל"ת.

הפרשות פנסיוניות בזמן שהייה בחל"ת – העובד לא יזכה להפרשת כספים ע"י המעביד לאפיק הפנסיוני של ביטוח מנהלים.

מה בין חל"ת, ביטוח מנהלים וכיסוי ריסק?

בעת חל"ת פוליסת ביטוח מנהלים תמשיך לשלם עלות ביטוח חיים ועלות ביטוח אובדן כושר עבודה לתקופה של שנה. אולם אותה פוליסת ביטוח מנהלים לא תשלם כספים למסלול החיסכון.

ניתן אם כן, לשמר את ביטוח הריסק למשך שנה, ובתום 12 החודשים אפשר להמשיך את הכיסוי לתקופה נוספת של שנה. שמירה על הפרשה לביטוח ריסק חשובה מאוד, כיוון שהיא משמרת את הרצף הביטוחי.

כלומר: גם אם יצאתם לחל"ת אתם יכולים לשמור על מצב של ריסק זמני - מצב בו פרמיית פוליסת ביטוח המנהלים שלכם ממשיכה להיות משולמת בתשלום חודשי מופחת, שאינו כולל את מרכיבי החיסכון הפנסיוני אלא רק את מרכיבי הביטוח.

שווי ההשתכרות עבור פוליסת ביטוח מנהלים בתקופת הריסק לשנה מבוסס על הממוצע של שכר המבוטח בשנה האחרונה שקדמה ליציאה לחל"ת.

בקיצור, רגע לפני שאתם נזרקים על אי בודד, בידקו היטב את פוליסת ביטוח המנהלים ושמרו על רצף ביטוחי של ריסק זמני.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש