שתף

ביטוח חיים - השוואת פוליסות

ביטוחי החיים מאפשרים לכם להיות מכוסים ולדאוג לרווחה הכלכלית שלכם ושל בני משפחתכם במקרה של פטירה, אובדן כושר עבודה (אכ"ע), נכות ועוד.

ביטוח חיים - השוואת פוליסות

ביטוחי החיים מעניקים לכם ולבני משפחתכם ביטחון כלכלי.

ביטוחי החיים מאפשרים לכם להיות מכוסים ולדאוג לרווחה הכלכלית שלכם ושל בני משפחתכם במקרה של פטירה, אובדן כושר עבודה (אכ"ע), נכות, וכיוצא באלה.

כמו כן, באפשרותכם להבטיח לכם רווחה כלכלית עם פרישתכם לגמלאות על ידי חיסכון במסגרת אחת מתוכניות ביטוח החיים.

 

ישנם שני מסלולי ביטוח חיים בסיסיים:


1. "ריסק טהור"

במסלול "ריסק טהור" משלמת חברת הביטוח תגמולים במות המבוטח במהלך תקופת הביטוח בלבד.


ניתן להוסיף במרכיב הריסק אף הגנות ביטוח במקרה נכות או אובדן כושר עבודה.

 

2. "ריסק עם חיסכון" (ביטוח מנהלים)

במסלול "ריסק עם חיסכון" (ביטוח מנהלים) משלמת חברת הביטוח תגמולים הן במות המבוטח במהלך תקופת הביטוח והן בהגיעו לגיל מסויים (בדרך כלל, גיל פרישה).

 

* לקבלת הצעה לביטוח חיים, השאירו פרטים:

שדה חובה

 

ביטוח חיים – לעשות את זה קצת אחרת...

 

כתבת תוכן: ביטוח חיים ריסק – מה עליכם לבדוק

 

ביטוח חיים ניתן לרכוש בשני אופנים: האחד – ביטוח חיים פרטי, והאחר – ביטוח חיים קבוצתי. במאמר זה נעמוד על מאפייניו של ביטוח חיים קבוצתי ונברר האם הוא מהווה ביטוח חיים לכל דבר.

ביטוח חיים קבוצתי מספק כיסוי ביטוחי למספר גדול של אנשים (50 אנשים ומעלה) בתוך פוליסת ביטוח אחת. הפרט המשמעותי ביותר שיש לדעת הוא, שהכיסוי הביטוחי בפוליסה קבוצתית הוא למקרה מוות בלבד ואין כל מרכיב חיסכון.

 

הסכם ביטוח חיים קבוצתי נערך לרוב על ידי מעסיק, תאגיד, ספק של שירותים, או עבור עמיתים של קופות הגמל. איגודים אלה נחשבים לבעלי הפוליסה עבור קבוצת מבוטחים הקשורה לאותם איגודים. ביטוח חיים קבוצתי כפוף להוראות הקבועות בתקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (ביטוח חיים קבוצתי).

 

פוליסת ביטוח חיים קבוצתית (שלא כמו פוליסת ביטוח חיים פרטית) מתקיימת לתקופת הסכם קצרה, הנקבעת מראש בין בעלי הפוליסה לבין חברת הביטוח. כלומר, החוזה הביטוחי בסוג זה של ביטוח חיים אינו בין האנשים בקבוצה לחברת הביטוח, אלא בין אותם איגודים לחברת הביטוח.

 

מאחר ומדובר בפוליסה עבור קבוצת אנשים ולא אדם בודד, הרי שתעריף הפרמיה מחושב ברוב המקרים על פי הגיל האקטוארי הממוצע של כל החברים בקבוצה. פרמטרים נוספים שנלקחים בחשבון בעת חישוב הפרמיה הם: מספר המבוטחים, סוג העיסוק של קבוצת המבוטחים באותו ארגון, גובהו של סכום הביטוח המבוקש, וכן ותק ביטוחי.

 

ביטוח חיים קבוצתי – למי כדאי? כמה זה עולה? מי משלם?

כפי שהזכרנו בפתח הדברים, ייחודה של פוליסת ביטוח חיים קבוצתית על פני פוליסת ביטוח חיים פרטית בא לידי ביטוי במספר מישורים:

 • עלות נמוכה ביחס לביטוח חיים פרטי – הפרמיה נמוכה יותר מאחר והביטוח נעשה באופן קבוצתי, ועלויות הביטוח לחברות הביטוח נמוכות יותר מטבע הדברים.
   
 • ללא מגבלות רפואיות – כאשר מדובר באדם בעל מגבלה רפואית כלשהי, יתכן וחברות הביטוח תימנענה מלמכור לו פוליסת ביטוח חיים רגילה בשל הסיכון הבריאותי.

  אולם במסגרת פוליסת ביטוח חיים קבוצתית מתאפשר כיסוי ביטוחי גם למבוטחים בעלי בעיות רפואיות, וברוב המקרים הם אינם נדרשים לחיתום רפואי (בניגוד לפוליסת ביטוח חיים פרטית).
   
 • יכולת מיקוח גבוהה – מאחר ובעל הפוליסה הוא מעסיק או ארגון שמספק לחברת הביטוח כמות גדולה של מבוטחים, יכולת המיקוח לקבלת תנאי ביטוח חיים טובים גבוהה יותר מזו של אדם פרטי.

  ארגונים אלו מיומנים בייצוג הקבוצה הגדולה בעת מו"מ, וברוב המקרים חברות הביטוח מוכנות לוויתורים מרחיקי לכת, ובלבד שתוכלנה לסגור עסקה רבת מבוטחים.
   

אז מי בעצם משלם את הפרמיה בסופו של יום?

תשלום פרמיה של ביטוח חיים קבוצתי יכול להתבצע דרך שלוש חלופות:

 • התשלום באחריות בעל הפוליסה בהתאם להסכם פנימי מול העובדים בארגון.

 • התשלום באחריות חברי הקבוצה אבל העברת התשלום בפועל נעשית על ידי המעסיק.

 • התשלום מתחלק על כתפי המעסיק והמבוטחים גם יחד.

 

לקבלת הצעה לביטוח חיים, לחצו כאן.

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader