שתף

תקופת ההמתנה בביטוח הסיעודי: פרט חשוב שרובינו לא מכירים

תקופת ההמתנה בביטוח הסיעודי: פרט חשוב שרובינו לא מכירים

05.07.2016

ביטוח סיעודי נחשב לאחד המוצרים החשובים ביותר בעולם הביטוח: כיסוי אשר מאפשר לכל אדם המוגדר כסיעודי, לזכות בתמיכה כלכלית קבועה שתאפשר לו ולמשפחתו להתמודד עם ההוצאות הרבות הנדרשות כתוצאה ממצבו הבריאותי. מה שרבים לא שמים לב אליו, הוא פרט קטן וחשוב: תקופת ההמתנה בביטוח הסיעודי.

 

קבלו הצעות לביטוח סיעודי

 

לפעמים ימתין המבוטח כמה שנים...

 

תקופת ההמתנה בביטוח הסיעודי נחלקת לשני סוגים: התקופה שיידרש המבוטח להמתין עד שהביטוח ייכנס לתוקף, והתקופה שיידרש להמתין מרגע שהוכר כחולה סיעודי ועד שיתחיל לקבל בפועל את הכסף מחברת הביטוח.

 

בכל הנוגע לסוג הראשון, מדובר בעניין מינורי יחסית: לרוב, על המבוטח להמתין חודשים ספורים עד שהפוליסה תיכנס לתוקף ותציע לו את הכיסוי המלא, מה שנהוג גם בביטוחי בריאות אחרים.

 

הסוג השני הוא הבעייתי יותר: בפוליסות מסוימות יכול המבוטח לחכות כמה שנים עד שיתחיל לקבל כסף מחברת הביטוח שלו - וכל זאת רק משום שלא שם לב לסעיף הקטן והחשוב הזה בעת שחתם על הפוליסה. המשמעות: במשך תקופה לא מבוטלת כלל, הוא ומשפחתו יצטרכו לשאת בעצמם בעול ההוצאות על הטיפולים השונים.

 

מדובר בעניין בעל חשיבות עצומה, ללא ספק: לעתים, טיפולים עבור חולים סיעודיים יכולים להסתכם בעשרות ובמאות אלפי שקלים, וזוהי הוצאה שלא כל אחד יכול לעמוד בה, מה שנכון גם בנוגע למשפחה שלמה.

 

המפתח לעניין כאן הוא מודעוּת: ברגע שהמבוטח מודע לאפשרות כי בפוליסה שלו יוכנס סעיף המדבר על תקופת המתנה ארוכה, הוא יחפש את הסעיף הזה ויבקש לבטלו. חברת הביטוח תוכל להחליט אם לבוא לקראת המבוטח הפוטנציאלי - או להפסיד לקוח. בשוק תחרותי כמו שוק הביטוח של היום, לא קשה למצוא הצעות טובות ממתחרים, ולכן חשוב שלא לוותר ולדרוש את ביטולו או את קיצורו המשמעותי של סעיף ההמתנה.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader