שתף

תהליך לקיחת משכנתא

אנשים רבים מגיעים למצב כלכלי שבו הם בוחנים ובודקים מהו תהליך לקיחת משכנתא על מנת לרכוש בית בישראל. אותם אנשים יכולים להיות רגועים, שכן מצבם הכלכלי הינו טוב בהרבה ממרבית האוכלוסייה במדינה כיום.

יחד עם זאת, אסור לכם להתחיל ולהיות שאננים וחשוב מאוד שתעשו את שיעורי הבית הנדרשים על מנת שאתם תהיו בקיאים בתהליך לכל אורכו, ותשיגו עבורכם את המשכנתא האידיאלית עם החזר הריבית הנמוך ביותר שניתן. כך, תוכלו להיות מרוצים וכמובן תעמדו בכל תנאי המשכנתא. וחלילה לא ייווצר מצב שבו לא תשלמו לבנק את הסכום הנדרש בזמן שנקבע מראש.

 

קבלת אישור ללקיחת משכנתא ולתחילת התהליך

 

נקודה חשובה שיש לבצע עוד בתחילת תהליך לקיחת משכנתא, היא בחינת הסטטוס המשפטי של הנכס אותו אתם רוצים לרכוש, על מנת שלא תופתעו בהמשך ותגלו כי בלשכת רישום המקרקעין רשומה הודעת אזהרה על גבי נכס זה כי הוא משועבד. לאחר בדיקה זו, עליכם יהיה לפנות אל מספר בנקים על מנת שתקבלו אישור עקרוני כי הבנק מוכן לתת לכם משכנתא, ועד איזה סכום, לטובת רכישת הנכס בו אתם מעוניינים. חשוב להבין כי לא כל אדם מקבל אישור שכזה מהבנק, ובמידה שחשבונכם נמצא זמן רב באוברדרפט או שפשטתם את הרגל לאחרונה, ייתכן וחלק מהבנקים לא ירצו לתמוך בהם.

 

תהליך לקיחת משכנתא - תמונת אווירה

 

יש לשים לב לפרטים הקטנים 

 

לאחר שקיבלתם מספר הצעות, החלטתם לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם, הקפידו לקרוא אותה בצורה מקיפה על מנת להבין כל פסיק ונקודה, כדי שלא תגלו הפתעות לא נעימות בהמשך ותאלצו לשלם סכומי כסף גדולים. חשוב במיוחד לבדוק האם ניתן לשנות את תנאי המשכנתא תוך כדי תנועה, מה קורה במידה שאתם לא עומדים בתנאי ההלוואה ועוד. חשוב להבין כי לאחר שתבדקו גם את נושאים אלו, תוכלו לגלות כי ייתכן והצעת משכנתא בתנאי ריבית נמוכים יותר לא בהכרח תהיה משתלמת עבורכם, הרי שזהו חלק בלתי נפרד של תהליך לקיחת משכנתא

 

פנו אלינו לקבלת הצעות משתלמות

 

במידה ואתם עומדים בתחילתו של תהליך לקיחת משכנתא, הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעות משתלמות במיוחד. ניתן למלא את השדות בטופס מטה ונציג יחזור אליכם בהקדם.

האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:
במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש