שתף

שירותי יעוץ משכנתאות – כיצד לבחור את השירות הטוב ביותר

02.10.2011
בחירת שירותי יעוץ משכנתאות איננה פשוטה. ככזו העשויה להיות מורכבת ותלויה בסכומי כסף גבוהים במיוחד, המשכנתא שלנו נחשבת, לעיתים, כסיכון כלכלי, במידה ואיננה מתבצעת כהלכה. על מנת לבצע בחירה נכונה ומושכלת של משכנתא ומסלול מתאים, חשוב לבחור שירותי יעוץ משכנתאות בקפידה ולהתייחס לפרמטרים שונים, כמו שנות הניסיון והיכולת המקצועית שמציעים שירותי יעוץ משכנתאות אלה וכמובן גם סוג השירות, אותו הם מספקים ללקוחותיהם.

למה חשוב לשים לב בעת בחירת שירותי הייעוץ

שירותי יעוץ משכנתאות מוצלחים דורשים את הבנתו של שוק המשכנתאות, הבנתו של המשק הכלכלי, הבנת מגמותיו השונות וכדומה. על מנת ליהנות משירותי יעוץ משכנתאות מוצלחים, חשוב תחילה גם להגדיר את המסלול בו מעוניינים, להבהיר את הצרכים השונים אל מול שירותי יעוץ משכנתאות אלו וכמובן גם להבהיר את היכולת הכלכלית וכן את גובה ההחזרים, איתם ניתן להתמודד מדי חודש. בחירת שירותי יעוץ משכנתאות הינה גם בחירה לטווח זמן ארוך, שכן לעיתים מעוניינים לבצע שינויים במהלך תקופת ההלוואה ולבחור במסלול חדש ואטרקטיבי יותר. אז נדרשת שוב עזרתו של שירות יעוץ משכנתאות על מנת לעזור בבחירתו של המסלול החדש.

סוגי יועצי המשכנתאות המוצעים במסגרת שירותי יעוץ משכנתאות

קיימות חברות רבות, המציעות שירותי יעוץ משכנתאות. כשמדובר בחברות פרטיות, הרי שאז נעזרים ביועץ חיצוני, שאיננו מטעמו של הבנק. בחירתו של יועץ חיצוני, מטעמה של חברת יעוץ משכנתאות, מבטיחה אובייקטיביות מלאה, ללא כל תלות בבנקים השונים. בחירתה של חברת יעוץ משכנתאות חשוב שתבחן את ניסיונו של היועץ מטעמה וכן את הכשרתו. מומלץ לשאול את לקוחותיה השונים של החברה באשר למידת שביעות רצונם מהשירות, אותו מקבלים וכדומה. סוג נוסף של יועץ משכנתאות הינו זה מטעמו של הבנק. בבואכם לקבל משכנתא מהבנק, תוכלו להיעזר ביועץ מטעמו על מנת לעזור לכם בבחירתו של המסלול הטוב ביותר עבורכם. גם במקרה זה, חשוב לוודא כי מדובר ביועץ בעל יכולת וניסיון. חשוב לבחון היטב את ההצעה הניתנת, את התנאים השונים במסגרתה וכמובן, גם, לקרוא היטב את האותיות הקטנות.

מה בודקים שירותי יעוץ משכנתאות

שיrותי יעוץ משכנתאות בוחנים כמה נקודות שונות, באשר למשכנתאות המוצעות. ראשית הם מתייחסים למסלול המשכנתאות השונות, המוצעות על ידי הבנקים. הם בוחנים את גובה הריבית המוצעת, את הצפי לשינוי בריבית הפריים, את הצפי לשינויים במדד, את אופן השפעות מטבעות החוץ על המשכנתא, את הליך הפירעון המוקדם של המשכנתא, את האפשרות לשנות מסלול במהלך התקופה ועוד. שינויים אלה וכן התייחסות אל השוק מהיבטים שונים, עוזרים להליך הייעוץ לקבל את ההחלטות הנכונות ולכוון אתכם למסלול הטוב והנכון ביותר עבורכם.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש