שתף

שוק האשראי למימון רכבים – סקירה לחודש ספטמבר 2011

במהלך שנת 2011 המשיך שוק האשראי לרכב לצמוח, זאת על אף המיתון, היטלי המיסים ומשבר מעמד הביניים. על אף הקושי, רבים הם המחפשים לרכוש כלי רכב חדשים ובזכות אפשרויות המימון לרכב – הופכת רכישה זו לאפשרית וכדאית

12.09.2011

בזכות אשראי לרכב, ניתן לרכוש רכב חדש, מתקדם וטוב יותר, ולשלם בעבורו בזכות החזר תשלומים נוח המותאם ליכולותיו הכלכליות של הרוכש.

לפניכם כל המידע אודות המבצעים הנוכחיים בשוק אשראי לרכב, מידע שיאפשר לכם לסקור את האפשרויות העומדות לפניכם ולמצוא את אופציית המימון המתאימה ביותר עבורכם:

1. אשראי לרכב בבנק מזרחי-טפחות

בנק מזרחי-טפחות מציע מימון מלא לרכישת רכב חדש (עד 100% מערכו), בריבית אטרקטיבית ולתקופה של עד 60 חודשים. חשוב לדעת, כי המעוניינים לקבל אשראי לרכב, אינם חייבים לשעבד את הרכב לבנק, כי אם יכולים להשתמש בנכס משועבד אחר המצוי ברשותם, ולהוסיף אליו את הרכב (כך לדוגמא, אם לרוכש הרכב ישנה משכנתא בבנק, קיימת אפשרות להשתמש בנכס המגורים המשועבד גם למימון האשראי לרכב). המימון אותו מציע בנק מזרחי-טפחות מיועד גם למי שאינם לקוחות הבנק. עם זאת, מי שהם כבר לקוחות קיימים של הבנק, יוכלו ליהנות מאשראי בתנאים מועדפים ונוחים במיוחד.

בנוסף על מימון לרכב, מציע בנק מזרחי-טפחות גם חבילת VIP לרכב, המציעה שירותי נוחות לבעליו.

דוגמאות לשירותים אלה:

לקיחת הרכב למוסך לטיפול או לטסט, שירות תדלוק ללא עלות, החלפת מצבר במקרה הצורך, שירות החלפת תקרים בגלגלי הרכב, וכן שירותי הסעה במונית במקרה של תאונה. בנוסף: כולל השרות שירותי הכוונה טלפונית לכל יעד, 24 שעות ביממה.

1. שירותים אלה מוענקים לתקופה של שנה ללוקחי אשראי למימון רכב דרך בנק מזרחי-טפחות . אשראי לרכב בבנק לאומי בנק לאומי מציע לרוכשי רכבים חדשים מגוון רב של מסלולי מימון. 

להלן מספר מהאפשרויות המוצעות על ידי הבנק, המיועדים גם למי שאינם לקוחותיו:

א. מימון של עד 80% מערך הרכב, לתקופה של עד 60 חודשים, בשני מסלולים – מסלול החזר חודשי קבוע או במסלול של החזר חודשי יורד בהדרגה.

ב מימון של עד 60% מערך הרכב לתקופה של 60 חודשים, אולם לשלם את הריבית בלבד ואת תשלום הקרן לדחות ב-36 חודשים לכל היותר. מדובר באפשרות מעניינת למי שממתינים לסכומי כסף גדולים שישתחררו בעוד שנים מספר, לפיכך מעוניינים לדחות את תשלומי ההלוואה ככל האפשר.

2. בנק לאומי מציע הלוואה בתנאים מועדפים לרוכשי רכב היברידי. אשראי לרכב בבנק ירושלים בימים אלה, מציע בנק ירושלים מימון לרכב פרטי חדש, בגובה עד 85% מערכו, בהלוואה בריבית משתנה, המבוססת על ריבית הפריים. הלוואה זו מיועדת לתקופה של עד 60 חודשים ואינה מיועדת לרכבי יוקרה (ששוויים מעל 300,000 ש"ח).

3. בנוסף, מציע בנק ירושלים גם מימון לרכב פרטי יד שניה בתנאים דומים – ריבית משתנה בהתאמה לריבית הפריים, המיועדת למימון של עד 70% ממחיר הרכב (בתנאי שגילו אינו עולה על 3 שנים). גם הלוואה זו מיועדת לתקופה של עד 60 חודשים ואינה מיועדת לרכבי יוקרה.

4. אשראי לרכב בבנק הפועלים - כשמדובר על אשראי לרכב, גם בנק הפועלים לא נותר מאחור, ומציע ללקוחותיו שפע פתרונות גם בתחום זה. בנק הפועלים מאפשר קבלת הלוואה מיידית ללא ערבים ובטחונות, או לחילופין, מסלולי מימון לרכב חדש בגובה 85% מערך הרכב, או 300,000 ש"ח – הנמוך מביניהם, ב-60 תשלומים חודשיים ותוך שעבוד הרכב, כמקובל.

5. מסלול אשראי לרכב של "מימון ישיר" - חברת "ביטוח ישיר" מציעה ללקוחותיה את מסלול מימון ישיר, המאפשר רכישת רכב חדש בתנאים נוחים.

להלן האפשרויות העומדות בפני לקוחות החברה:

1. אשראי לרכב בתשלומים, המאפשר לשלם מקדמה מערכו של הרכב, ואת היתרה – לקחת באמצעות הלוואה בהחזר חודשי קבוע, לתקופה של עד 60 חודשים, במסלול ריבית קבועה או במסלול ריבית צמודה לפריים.

2. מסלול "שלם כפי יכולתך", המאפשר למקבלי האשראי לקבוע בעצמם את גובה ההחזר החודשי, בהתאמה ליכולותיהם. במסלול זה, נדרשים הלקוחות לשלם מקדמה ואת היתרה (עד 70% מערכו של רכב פרטי או 50% מערכו של רכב מסחרי), לשלם באמצעות החזר חודשי משתנה, עד לתקופה של 60 חודשים.

3. מסלול "רכב ב-999 ש"ח לחודש", המיועד למי שמבקשים החזר חודשי קבוע ונמוך. במסלול זה, משלם הרוכש מקדמה כפי יכולתו, ואת היתרה – בהחזר חודשי נמוך לתקופה של עד 60 חודשים, כך שההחזר אינו עולה על 999 ש"ח לחודש. מסלולי אשראי לרכב של חברות האשראי המחפשים אשראי לרכישת רכב חדש יכולים לפנות גם אל חברות האשראי, המציעות הלוואות מיידיות בתנאים נוחים, ללא ערבים. הלוואות אלה, עד לסכומים של 40,000 ש"ח, מוצעות על ידי חברות האשראי הפועלות בישראל (ויזה כא"ל, מאסטרקארד ודיינרס), לתקופה של עד 36 חודשים ובריבית קבועה או משתנה – על פי העדפת הלקוח. משך הזמן הנדרש לקבלת הלוואות אלה הוא קצר במיוחד (במרבית המקרים עד ל-48 שעות) והן אינן מצריכות שיעבוד של הרכב. עם זאת, ערכן הנמוך יחסית מסווג אותן כמתאימות רק למי שמגיעים עם הון עצמי משמעותי לרכישת רכב חדש, ולפיכך אינן מתאימות לכולן. עם זאת, הלוואות אלה מתאימות גם למי שמבקש לרכוש ולקבל מימון לרכב יד שניה או שלישית.

 

4. מסלולי ליסינג לרכב של חברת אוטו סנטר - ככלל, כל חברות הליסינג מציעות אף הן מסלולי אשראי לרכישת רכב בתנאים נוחים. כך, לדוגמא: מציעה חברת אוטו-סנטר מסלול ליסינג פרטי לרכבים חדשים היישר מהיבואן, בפריסת תשלומים לתקופה של עד 60 חודשים. במסגרת מסלול זה ישלם הלקוח מקדמה במזומן בעת הזמנת הרכב, ושאר התשלומים יתפרסו באופן קבוע לתקופה שיבחר. בסוף התקופה יוכל לשלם סכום נוסף (הדומה למקדמה) על מנת לרכוש את הרכב ולהעבירו לבעלותו באופן מלא.

5. מסלולי ליסינג לרכב של חברת שלמה SIXT.

בחברת שלמה SIXT מוצעים שלושה סוגי מסלולים לרכישת רכב חדש :

1. מסלול קל, בו משולמת מקדמה באחוז גבוה יחסית מערכו של הרכב, והיתרה מחולקת לתשלומים קטנים לתקופה של כ-30 חודשים. בסוף התקופה יכול הלקוח להשלים את הרכישה או להחליף את הרכב ברכב חדש אחר.

2. מסלול גמיש, במהלכו משלם הלקוח כמחצית מערכו של הרכב כמקדמה, ושאר התשלומים מחולקים באופן דומה לתקופה של כ-30 חודשים. גם בסוף המסלול הזה יכול הלקוח לבחור בין רכישה של הרכב ובין החלפתו ברכב אחר.

3. מסלול עצמאי, בו נדרשת מקדמה נמוכה ותשלומים חודשיים גבוהים באופן יחסי. גם מסלול זה מסתיים באופן דומה לקודמיו .

6. מסלול ליסינג של חברת אויס - חברת אויס מציעה ללקוחותיה מסלול רכישת רכב חדש באמצעות ליסינג פרטי, והלקוח יכול לבחור בין שתי אפשרויות: מסלול בו הרכב רשום על שם AVIS או מסלול בו הרכב רשום על שם הלקוח.

1. במסלול הראשון, מדובר בליסינג לתקופה של 30 חודשים, והלקוח יכול לבחור את גובה המקדמה שישלם (בטווח 15%-50% ממחיר הרכב). בסיום תקופת הליסינג יכול הלקוח לבחור, האם ברצונו להשיב את הרכב לAVIS ולהמשיך לעסקת הליסינג הבאה, או לרכוש את הרכב (גם בחלוקה לתשלומים).

2. במסלול השני, בו רכב הליסינג רשום על שם הלקוח (אולם משועבד לחברת AVIS), יכול הלקוח לבחור את גובה המקדמה, גובה התשלומים ותקופת ההלוואה (בטווח של 24-48 חודשים). בתום תקופת הליסינג יוסר שעבוד הרכב והלקוח יוכל להמשיך ולהשתמש בו או למוכרו, כרצונו.

7. מסלול ליסינג של חברת אלבר - חברת אלבר מציעה תוכניות ליסינג לרכישת רכב חדש באופן דומה לחברות הליסינג האחרות – תשלום מקדמה על פי יכולתו הכלכלית של הלקוח, חלוקה לתשלומים (לתקופה של 28-36 חודשים) ובסוף התקופה – אפשרות להתקדם לרכב חדש יותר בתשלום נוסף, או להמשיך ולשלם על הרכב הקיים עד לרכישתו המלאה. בחברת אלבר יכול הלקוח לבחור בין מסלול ריבית צמודה למדד או מסלול קבוע, בו התשלומים נקבעים מראש ואינם משתנים לאורך כל התקופה.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש