שתף

שוק ביטוחי המנהלים ואובדן כושר העבודה צפוי להתרחב

הסיבה: חברות הביטוח צפויות להוריד את מחירי פוליסות ביטוח אובדן כושר העבודה החדשות שלהן, כדי לאפשר להן לחזור ולשווקן.

19.10.2017

שוק ביטוחי המנהלים, ככלל, וביטוחי אובדן כושר העבודה (אכ"ע), בפרט, צפוי "להתעורר" לחיים, לאחר שחברת הביטוח "מגדל" קיבלה במהלך היממה האחרונה את אישור רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון לשווק את ביטוח אובדן כושר העבודה שלה במתכונתו החדשה.

 

האישור ניתן לאחר שב"מגדל" הודיעו אתמול (ד') כי יפעלו "בהתאם לתנאי הרגולציה", כהגדרתם, לאחר שהרשות, בראשותה של הממונה על אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, החליטה אך לפני חודשים אחדים להפסיק את שיווקן של פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה חדשות בשל מחירן הגבוה.

 

בכך, למעשה, הופכת "מגדל" לחברת הביטוח הראשונה בענף, המקבלת היתר מהרגולציה לשווק מוצר זה, אשר שיווקו הופסק מאז ה-1 באוגוסט 2017.

 

* לקבלת הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה או בדיקת הפוליסה הקיימת, השאירו פרטים:

שדה חובה

במהלך חודש ספטמבר האחרון, התירה הרשות להמשיך ולהאריך את ביטוח אובדן כושר העבודה הקיים עד ל-1 בנובמבר הקרוב, במסגרת הביטוחים הקבוצתיים בלבד.

כעת, חברות הביטוח האחרות בשוק צפויות ללכת בעקבות "מגדל", ולהתאים את מוצרי אובדן כושר העבודה שלהם להוראות הרגולציה, ולנסות גם כן לזכות באישורה לשיווקן מחדש.

מ"מגדל" נמסר כי "בהתאם לאישור הרגולציה, 'מגדל' נערכת לשיווקו בפועל של המוצר החדש, לרבות הדרכות לסוכנים על עקרונותיו ועדכון מערכות התפעול לקליטת הביטוחים במתכונתם החדשה".

צחי גפנוביץ, ראש תחום ביטוח חיים ובריאות ב"מגדל", מסר: "לאחר תקופת אי וודאות ממושכת, אנו שמחים על כך ש'מגדל' היא החברה הראשונה שתשיק מוצר אובדן כושר עבודה חדש, בהתאם להוראות הרגולציה".

ליאור רביב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה ב"מגדל, ציין כי "אנו גאים ביכולתנו להמשיך ולתת את המענה הטוב ביותר לצרכים הקיימים של הציבור," בעזרת ביטוח אובדן כושר עבודה יחד עם ביטוחי המנהלים. אנו נערכים לתהליך השיווק מחדש ובכך נמשיך ונסייע למעסיקים, לשכירים ולעצמאיים במתן הפתרונות המתאימים".

ביטוח אובדן כושר עבודה (אכ"ע) מעניק פיצוי כספי בגובה של 75% מערך שכר המבוטח.

בכך, ביטוח אובדן כושר העבודה מבטיח למבוטחיו אפשרות לחזור ולנהל חיים תקינים לאחר אובדן עבודה ופרנסה סדירה בעקבות תאונה או מחלה שגרמה לאובדן יכולת לעסוק במקצועם או בעיסוקם.

מכאן נובעת חשיבותו הרבה. לכן הוא נחשב לכה הכרחי.

 

* לביטוח אובדן כושר עבודה, לחצו כאן.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader