שתף

שווה לבדוק: כמה כרטיסי אשראי ללא שימוש יש לכם?

ממחקר שנערך לאחרונה עולה כי לישראלים רבים יש כרטיסי אשראי מיותרים בארנק, שהם כלל לא משתמשים בהם או משתמשים בהם לעתים נדירות. חלק גדול מהישראלים אינו מודע, ככל הנראה, לעלויות שכרוכות באחזקת הכרטיסים הללו

26.07.2017

שאלה: כמה כרטיסי אשראי יש לכם בארנק? 

על פי ההערכות, למאות אלפי ישראלים יש בארנק כרטיסי אשראי שהם כלל לא משתמשים בהם – ומשלמים על אחזקתם לא מעט כסף.

ממחקר שנערך לאחרונה עולה כי לישראלים רבים יש כרטיסי אשראי מיותרים בארנק, שהם כלל לא משתמשים בהם או משתמשים בהם לעתים נדירות.

חלק גדול מהישראלים אינו מודע, ככל הנראה, לעלויות שכרוכות באחזקת הכרטיסים הללו.

בוודאי שמתם לב בשנים האחרונות, שכאשר אתם הולכים לאחת מרשתות השיווק הגדולות, במקרים רבים אתם מתבקשים להירשם לחברות במועדון לקוחות באמצעות כרטיס אשראי, ולא באמצעות כרטיס רגיל, כדי ליהנות משלל ההטבות שכרוכות בחברות במועדון.

זהו המקור לרוב כרטיסי האשראי שאנו מחזיקים בארנק. הכרטיסים הללו מהווים בעבור חברות כרטיסי האשראי ומועדוני הלקוחות שמשווקים אותם, מקור בלתי נדלה לרווחים.

כמה זה עולה?

ברוב המקרים, כאשר אנו מקבלים את הכרטיס לראשונה, מובטחת לנו תקופה שבה הוא ניתן בחינם, בדרך כלל שנה, אבל לאחר מכן, אנו מתחילים לשלם עמלות על אחזקתו. העמלה החודשית אינה גבוהה אבל לאורך זמן היא מצטברת.

על פי הבדיקה עשרות מיליוני שקלים משולמים מדי שנה כעמלות אחזקה בעבור כרטיסים שהם כלל אינם פעילים.

על פי הערכות שונות, כ-70% מכרטיסי האשראי בשוק, הם כרטיסים בנקאיים שהונפקו על ידי הבנק שהוא מעניק – וכ-30% מהכרטיסים הם כרטיסים חוץ בנקאיים, שמשווקים על ידי מועדוני הצרכנות השונים (וחלקם בעוגה גדל משנה לשנה).

רוב הכרטיסים שאינם פעילים הם מהסוג השני, כלומר כרטיסים חוץ בנקאיים שאותם רכשנו בדרך כלל בהיסח דעת, וכתוספת לכרטיס האשראי הבנקאי הרגיל שלנו. 

העלות של אחזקת כרטיס אשראי נעה בדרך כלל סביב 10 עד 20 שקלים לחודש, תלוי בסוג הכרטיס. אם אתם משתמשים בכרטיס החוץ בנקאי, ברוב המקרים אתם מקבלים פטור מעלות העמלה, החל מהיקף שימוש לא גבוה. כמו כן, גם חברות בחלק ממועדוני הלקוחות כמו חבר או הסתדרת המורים מעניקה פטור.

אז מה עושים?

אם יש לכם כמה כרטיסי אשראי, שווה לכם לבדוק באילו מהם אתם משתמשים. אם אתם לא עושים בכולם שימוש תדיר, שווה לכם לבדוק כמה הוא עולה לכם ואולי לוותר עליו.

מרוויחות המון

אחזקת הכרטיסים המיותרים משתלמת לחברות האשראי שמרוויחות עשרות מיליוני בשקלים בשנה בזכותם, אבל זהו רק חלק קטן מהרווח שלהן. 

כך, בשנים האחרונות אנחנו רואים ירידה ברווחים בענפים המסורתיים של חברות כרטיסי האשראי כדוגמת פעילויות סליקה, ועלייה הולכת וגדלה ברווחים ממתן הלוואות צרכניות על ידן.  

במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית לקבלת כרטיס אשראי חוץ בנקאי, אנא השאירו פרטיכם בטופס הבא:

 

 

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש