שתף

שב"ן - ביטוח משלים דרך קופות החולים

שירותי בריאות נוספים (שב"ן), מאפשר למבוטחים מגוון שירותים רפואיים נוספים שאינם נכללים בביטוח הממלכתי, כגון: רפואת שיניים, בדיקות הריון שונות, בדיקות תקופתיות ועוד

ביטוח בריאות ממלכתי הוא, כאמור, ביטוח בסיסי יחסית, ורוב האנשים חשים כי אין הוא מספק, ופונים, בצדק, לחפש אחר כיסוי ביטוח משלים, למקרה שיזדקקו לטיפולים רפואיים שונים או שימוש בתרופות, שעלולות שלא להיכלל בסל הבריאות.

 

כאן נכנסים לתמונה שב"ן - שירותי בריאות נוספים של קופות החולים.

בעזרת שב"ן מוענקים למבוטחים מגוון שירותים רפואיים נוספים, שאינם נכללים בביטוח הממלכתי, כגון: רפואת שיניים, בדיקות היריון שונות, בדיקות תקופתיות ועוד.

 

כל קופת חולים בנתה מפרט פוליסה, כאשר המעוניין בה צריך לשלם פרמיה חודשית עבור אותו כיסוי ביטוחי משלים.

 

שמות המסלולים של קופות החולים הם:

 

  1. שירותי בריאות כללית: "כללית מושלם" / "כללית פלטינום".

  2. מכבי שירותי בריאות: "מכבי שלי" / "מגן זהב".

  3. קופת חולים מאוחדת: "מאוחדת עדיף" / "מאוחדת שיא".

  4. לאומית שירותי בריאות: "לאומית כסף" / "לאומית זהב".

 

קיימות כמובן דעות לכאן ולכאן לגבי איכות השירות והטיפולים שמספקת כל אחת מקופות החולים במסגרת הביטוח המשלים שלה ואין ספק, כי קיימים הבדלים מסוימים בין מפרטי הפוליסות של קופות החולים השונות.

 

בכל מקרה, חשוב לדעת, כי כל קופת חולים בישראל מחוייבת על פי חוק לצרף אליה כל אדם שמבקש להצטרף, מבלי להתייחס כלל למצבו הבריאותי.

 

תעריפי ביטוח בריאות משלים של קופות החולים הם אחידים לכל קבוצת גיל, ואינם נגזרים כלל למצבו הבריאותי של החבר (בניגוד לביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח).

 

יש לקחת בחשבון כי ברוב המקרים על החברים לשלם השתתפות עצמית בעת שימוש בשירותים שונים הכלולים בכיסוי הביטוחי של קופות החולים השונות.

 

לסעיף הבא: ביטוח בריאות פרטי דרך חברות הביטוח

 

חזרה לתוכן עניינים: מדריך ביטוח בריאות

 

* לקבלת שירות והצעה לביטוח בריאות פרטי, השאירו פרטים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader