שתף

שאלת ה- 9 מיליון דולר : מה עדיף ביטוח ישיר או סוכני ביטוח

עומדים לרכוש ביטוח חדש ומתלבטים באיזה מסלול לבחור? הנה כתבה שתעזור לכם לקבל את ההחלטה.

 

זירת הקרב הפרסומית בעולם הביטוח שבה והתחממה באחרונה – כאשר חברות הביטוח ניצבות בצד אחד של הזירה, מול חברות הביטוח הישיר שמנגד. חברות הביטוח הישיר מנסות לשכנע את הלקוחות שעדיף להם לרכוש ביטוח דרכן ולחסוך כסף, ואילו חברות הביטוח טוענות שאין תחליף לשירותים שהן מציעות.

שוק הביטוח הישראלי נשלט ברובו בידי חברות הביטוח הרגילות (הפניקס, מגדל, הראל, כלל ואחרות). חברות אלה מגייסות לקוחות בעיקר באמצעות סוכנויות ביטוח (שחלק מהן נמצא בבעלותן) ודרך סוכני ביטוח עצמאיים.

בשנים האחרונות הן נתקלות בתחרות עזה בחלק מהתחומים מצד חברות ביטוח ישיר, שמשווקות את ההצעות שלהן ישירות ללקוח באמצעות פרסומים, אתרי אינטרנט ומוקדים טלפונים.

 

 

מתלבטים איפה תקבלו שירות טוב יותר? אין צורך, תנו לנו לסייע לכם!

שנצא לדרך? לחצו כאן


 

אז איך מחליטים איפה לעשות ביטוח? הנה כמה נושאים ששווה לקחת בחשבון וטיפים שיעזרו לכם להבין את היתרונות והחסרונות:

 

 1. מורכבות הביטוח ישנם סוגים רבים של ביטוחים, חלקם קלים ופשוטים יותר להבנה וחלקם מורכבים מאוד. ככל שהביטוח מורכב יותר, כך גדל הסיכוי שתזדקקו לסיוע בהבנתו – ולעתים אף לפגישה אישית עם סוכן ביטוח שיסייע לכם בהבנתו, מה שמעניק כמובן יתרון לעבודה מול סוכנים וחברות הביטוח הוותיקות. בביטוחים הפשוטים יותר, או במקרה שיש לכם ניסיון בתחום, ייתכן שבמקרה הזה ליתרון שמציע סוכן אישי יש פחות משמעות עבורכם. בכל מקרה, לפני שרוכשים ביטוח מכל סוג שהוא, מומלץ בחום לקרוא היטב את ההסכם ולהבין את הסעיפים השונים בו. לעתים קרובות, סכסוכים מול חברות ביטוח נובעים מאי הבנה של סעיפים כאלה ואחרים בהסכם.

   
 2. חשיבות הביטוח מטבע הדברים לכל ביטוח שאנו עושים יש חשיבות – שהרי אחרת לא היינו עושים אותו. עם זאת, ישנם ביטוחים בעלי משמעות רבה יותר על חיינו, וכאלה שההשפעה שלהם עלינו קטנה יותר. בהכללה – ניתן לומר שככל שהביטוח חשוב לכם יותר ועשוי להשפיע עליכם בצורה משמעותית יותר, כך גדל היתרון שיש לסוכן ביטוח על פני ביטוח ישיר.

   
 3. עלויות הביטוח חברות הביטוח הישיר מדגישות בפרסומים שלהן כי הן זולות יותר – ואכן לעתים קרובות זה המצב. עם זאת – הדבר אינו ודאי. כיום אתם יכולים לקבל בקלות הצעות מחברות ביטוח שונות, להשוות ביניהן ולערוך מולן משא ומתן להוזלת המחיר. סוכני הביטוח יכולים כמובן גם לעשות זאת עבורכם ולנצל את הקשרים שלהם. בנוסף – חברות הביטוח הוותיקות יכולות להנפיק לכם ביתר קלות הצעה מותאמת אישית ולא גנרית, שעשויה להתברר כזולה יותר.

   
 4. זמן שווה כסף אם אתם מסוג האנשים שלוקח להם זמן רב לבצע משימות – והמשימה "לעשות ביטוח" רשומה אצלכם ביומן כבר זמן רב, ייתכן שעדיף לכם לבחור במסלול המהיר לרכישת ביטוח – דרך חברות הביטוח הישיר. רכישת הביטוח דרכן ברשת או במוקד הטלפוני היא ע"פ רוב מהירה וקצרה מאוד (אם כי כיום גם לחברות הביטוח הוותיקות יש אתרים נוחים). אם יש לכם לעומת זאת יותר זמן להקדיש לנושא – להבינו לעומק, להשוות מחירים והצעות בצורה מסודרת – ייתכן שיש עדיפות מבחינתכם לבחירה בחברת ביטוח רגילה.

   
 5. מימוש התביעה חשיבות החיסכון בזמן ובעלויות היא שולית בסופו של דבר בהשוואה לנושא המרכזי: היכולת לממש את התביעה ולהפעיל את הביטוח במקרה הצורך – ולקבל את כספי הפיצויים המגיעים לכם. בנושא הזה בסופו של דבר אין תחליף לצרכנות נבונה.

 

חברות הביטוח המסורתיות טוענות שאצלן תוכלו לממש את הביטוח בקלות רבה יותר, אך בחברות הביטוח הישיר כמובן לא יסכימו לכך. חברות הביטוח הרגילות אמנם מתגאות בכך שהן מספקות שירות וייעוץ אישי שמסייע ללקוח לממש את התביעה, באמצעות הסוכן שמחויב ללקוח, אך לא חסרות דוגמאות למבוטחים שהתקשו לממש זכויות שהגיעו להם ומדי שנה מגיעים אלפים רבים של תיקים להכרעה בבית המשפט.

 

לפיכך – בשורה התחתונה: אין זה משנה אם מדובר בחברת ביטוח רגילה או חברת ביטוח ישיר, עליכם לנסות ולברר מהו איכות השירות שתקבלו במידת הצורך, בעזרת ממליצים, שיחה עם נציגי השירות, מחקר ברשת וכו`.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader