שתף

שאלון בריאות לביטוח – 5 טיפים לפני שממלאים

עומדים למלא שאלון בריאות לקראת חתימה על ביטוח חיים או ביטוח בריאות – הנה כמה דברים שחשוב מאוד לשים אליהם לב

09.08.2015

בכל שנה נדחות תביעות רבות של מבוטחים בנוגע לנושאים רפואיים, בעיקר כאשר חברת הביטוח מגלה כי שאלוני הבריאות שמולאו עם ההצטרפות לא היו מלאים ומדויקים.

המפקחת על הביטוח באגף שוק ההון במשרד האוצר, דורית סלינגר, אף שיגרה באחרונה טיוטת חוזר ובה עקרונות מנחים לעריכת שאלונים אלו, בניסיון להסדיר את התחום.

את השאלונים יש למלא לפני רכישת ביטוח בריאות וביטוח חיים.

הם כוללים 10-15 שאלות על מצבו הבריאותי של המבוטח.

התשובות מסייעות לחברות להחליט את מי לבטח, באיזו פרמיה ואלו סעיפים להחריג מהביטוח.

אם שאלון בריאות לא מולא כראוי, החברה עשויה לסרב לשלם או להציע תשלום חלקי בלבד, אופציה שרבים מקבלים כדי להימנע ממאבק משפטי ארוך ויקר.

הנה 5 בעיות נפוצות שיכולות להתעורר כאשר ממלאים שאלון בריאות:

  1. ריאיון טלפוני - שאלון בריאות שנערך בשיחת טלפון יכול לגרום לאי הבנות רבות. אם אתם עורכים כזה, הקליטו את השיחה כדי שיהיה לכם תיעוד של הנאמר בה – והקפידו לבקש הבהרות לכל נושא ונושא.
  2. ניסוחים מעורפלים – לעתים, חלק מהשאלות שמופיעות במסגרת של שאלון בריאות, יכולות להתפרש בכמה דרכים שונות, למשל בשאלה על בעיה רפואית – לא תמיד ברור אם הכוונה היא לליקוי רפואי קבוע או לאירוע בודד. בכל מקרה שבו יש לכם ספק, בדקו מול הסוכן למה הכוונה.
  3. בקיאות במינוחים רפואיים – בעת מילוי של שאלון בריאות, יש לעתים שימוש במושגים רפואיים, שהמבוטח לא בהכרח מכיר או יודע בדיוק מהי משמעותם. אם אתם נתקלים במושגים שכאלה, בררו למה הכוונה לפני שאתם ממלאים את התשובה, כדי שהדבר לא יעלה לכם ביוקר בעתיד.
  4. שאלות כלליות – לעתים תמצאו בעת מילוי שאלון בריאות שאלות כלליות בנוסח "האם סבלת או את סובלת מהפרעה בריאותית או הפרעה כלשהי בתפקוד". חשוב לדעת כי חוק ביטוחי בריאות קובע כי שאלה גורפת לא מחייבת תשובה.
  5. מחסור בפרטים – כאשר אתם משיבים בחיוב על שאלה בתוך שאלון בריאות, שימו לב אם עליכם לפרט מידע נוסף, כגון: תרופות שאתם לוקחים בקביעות או טיפולים שונים שאתם מקבלים. זאת, כדי למנוע מצב שבו חברת הביטוח תטען כי המידע שמילאתם היה חלקי וחסר.

מעוניינים בביטוח בריאות? לחצו כאן כעת


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader