שתף

ריבית פיגורים - היכן תשלמו את ריבית הפיגורים הגבוהה ביותר?

20.01.2009

עם סיום השנה ערכו המומחים של חברת מ.א בקרה וניהול השוואה בקרב הבנקים השונים לגבי הריבית המרבית הנהוגה בהם.

תוצאות הבדיקה מעידות כי הריבית המרבית במרכנתיל, או כפי שהיא נקראת גם ריבית הפיגורים, הינה הגבוהה ביותר בקרב הבנקים הישראלים והסתכמה ב-2008 בכ-23% אחוז לשנה- פי 7 מריבית הפריים.

 

כלכלני מ.א בקרה וניהול, המתמחה בחישובי ריבית ובדיקת חשבונות בנק, מציינים כי בקרב חמשת הבנקים הגדולים הריבית המרבית נעה בשיעורים של החל מכ-15% בבנק הפועלים ועד לכ-18% בבינלאומי. הפרש של 5% ויותר ממרכנתיל.

 

דוד אברון, מנכ"ל מ.א בקרה וניהול אומר כי "ריבית הפיגורים הגבוהה, מורגשת במיוחד בתקופה הנוכחית בה בנק ישראל מוריד את הריבית בעקביות ואילו הבנקים מנצלים זאת לצורך יצירת רווח ממרווחי האשראי, על ידי רכישת אשראי זול ומכירתו ביוקר ללקוחותיהם, עד כדי פי 6 ופי 7 מריבית הפריים שעומדת היום על 3.25%" הריבית המרבית בבנק היא הריבית הגבוהה ביותר שבנק יכול לגבות.

 

בדרך כלל היא מיוחסת לפיגורים בחשבונות שחרגו ממסגרת האשראי או כאשר הטיפול בחוב של לקוח מועבר להוצאה לפועל.

 

הבנק אף רשאי במקרים מיוחדים לגבות אותה בהלוואות מסוימות, והיא אינה מוגבלת לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה, כך ששיעוריה גבוהים בהשוואה לריבית המקובלת בחשבונות החובה ובהלוואות.

 

אברון מסביר כי "ריבית זו נקבעת בהתאם לשיקולים הפנימיים בבנק". בחברה מציעים ללקוחות הבנקים להתעדכן בשיעורי ריבית הפיגורים כפי שמופיעים באתרי הבנקים השונים (הריבית המירבית בבנקים השונים סה"כ ריבית ל-2008): בנק הפועלים כ-18% בנק דיסקונט כ-19% בנק דיסקונט כ-20% הבנק הבינלאומי כ-21% מרכנתיל כ-23% בנק אגוד כ-18% הריבית המירבית בבנקים השונים נכון ל-1.1.09 בנק הפועלים 14.85% בנק לאומי 16.65% בנק דיסקונט 17.5% הבנק הבינלאומי 18.25% מרכנתיל 23% בנק אגוד 18.05% הכתבה בחסות מ.א בקרה וניהול 

 

המלצת המומחים, לבחון את התנאים בבנק שלכם ולהשוות להצעות מבנקים נוספים.

מעבר בין בנקים יכול לסייע לכם לשפר את התנאים ולחסוך כסף רב.

השאירו פרטים ונציגי הבנקים יצרו עמכם קשר.

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש