שתף

רוצים לרכוש ביטוח בריאות? כמה עובדות שחשוב לדעת

רוצים לרכוש ביטוח בריאות? כמה עובדות שחשוב לדעת

09.03.2015

אנשים רבים אינם מסתפקים כיום בביטוחי הבריאות של קופות החולים ורוכשים גם ביטוח פרטי. לפני הרכישה – יש כמה דברים שחשוב לדעת

 

מתעניינים באפשרות לרכוש ביטוח בריאות? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על ביטוח בריאות פרטי.

 

 1. מה זה ביטוח בריאות פרטי: כיום חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של ביטוחים בתחום הבריאות, נוספים על אלו שמקבל כל אזרח מהמדינה או מקופות החולים. ביטוחים אלו מאפשרים לקבל שירותים מקיפים יותר, איכותיים יותר ובמהירות רבה בארץ וכן בחו"ל במקרה הצורך, וזאת במימון של חברות הביטוח, עם השתתפות עצמית קטנה במיוחד.


   
 2. מה הם נותנים: הביטוחים הללו מרחיבים את סל האפשרויות שעומד בפני החולים ביחס לאלו שמעניקה להם מערכת הבריאות הציבורית בישראל, ומאפשרים להם לקבל שירותי בריאות איכותיים וטובים יותר. ביטוחי הבריאות מציעים גם מגוון רחב יותר של אפשרויות רפואיות מאשר אלו שמספקות קופות החולים השונות במסלולי הביטוח שהן מציעות.

   
 3. אלו ביטוחים קיימים: ישנם סוגים שונים של ביטוחי בריאות - וניתן לבחור מתוכם את המסלול המתאים, בהתאם לצורך שלכם. המסלולים נבדלים במגוון הכיסויים שהם מציעים וכן בגובה ההשתתפות העצמית – וכמובן בעלות החודשית.

   
 4. אלו כיסויים הם מציעים - בין התוספות הניתן למצוא בכיסויים השונים אפשר למצוא בין השאר את הסעיפים הבאים: מסלול שמכסה ניתוחים בישראל באופן מלא מהשקל הראשון, מסלול שמכסה ניתוחים בישראל רק ככיסוי נוסף על זה של הביטוח המרחיב של קופת החולים, מסלול שמציע פיצוי על תשלום במקרה של ניתוחים או פיצוי מצומצם, מסלול שמכסה רק ניתוחים בישראל שנגרמו בשל תאונות דרכים, מסלול שמכסה ניתוחים בחו"ל, מסלול שמכסה גם השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל, מסלול שמכסה תרופות מיוחדות שאינן כלולות בסל הבריאות, מסלול שמכסה טיפולים מחליפי ניתוח וכן טיפולים מתקדמים במיוחד שמציעים רפואה מותאמת אישית המבוססת על הבדיקות הגנטיות של המטופל.

   
 5. איך בוחרים - מטבע הדברים, ככל שאתם מוסיפים יותר סוגי כיסויים, כך העלות עולה. ניתן לשלב בין סוגי הביטוחים השונים. כאשר אתם משווים ביניהם, כדאי לבדוק בין השאר מהו גיל הכניסה המקסימלי, מהו הכיסוי לילדים, מהי הפרמיה ותקופת השינוי שלה, מהי תקופת ההכשרה, כלומר תקופה שרק בתומה אתם זכאים לקבל את תשלון הביטוח לאחר שהתחלתם לשלם וכמובן מה גובה הכיסויים השונים לתרופות ולניתוחים ומהי ההשתתפות העצמית שלכם.

   

דוגמאות להשוואה

 

לשם השוואה, הנה כמה דוגמאות לתכנית ביטוח שמציעות בימים אלה החברות השונות לזוג מתחת לגיל 40, עם שני ילדים מתחת לגיל 21, לביטוח שהופך יותר ויותר נפוץ, ביטוח שנקרא, משלים שב"ן, וכולל רק כיסויים נוספים על אלו שמציעות קופות החולים במסלולים הנרחבים שלהם.

 

ב"כלל" - תמורת 556 שקלים לחודש, תקבלו את תוכנית "מדיכלל פרפקט", חבילת משלים שב"ן, חבילה שכוללת בין השאר כיסוי לכל הניתוחים הפרטיים בארץ, לאחר מיצוי הזכאות בשב"ן, שתי התייעצויות לפני ניתוח, חוות דעת שנייה בפתולוגיה, שכר אחות לאחר ניתוח עד שמונה ימי אשפוז, הסעה באמבולנס, בדיקות וטיפולים נוספים.

 

בחברת "מנורה" תמצאו את תכנית "טופ קלאס" בעלות של 400 שקלים לחודש, תכנית שמציעה בין השאר לחברים בה מגוון רחב של כיסויים. לדוגמה, כיסוי משלים לניתוחים בישראל מורחב עבור הוצאות כגון שכר מנתח בהסכם, שכר רופא מרדים בהסכם, שתלים עד 20,000 שקל לשתל, אחות פרטית ופיזיותרפיסט ב-600 שקלים ליום, עד שמונה ימים, ואמבולנס.

 

הצעה נוספת היא של חברת "מגדל" בעלות של 397 שקלים, שכוללת בין השאר עלות שתלים עד 18,640 שקלים, הוצאות חדר ניתוח בבית חולים פרטי, הוצאות אשפוז בבית חולים פרטי ללא הגבלת ימים וכן כיסוי למגוון של הוצאות ניתוח בחו"ל.

 

אם אתם רוצים תכנית זולה במיוחד, תמצאו ב-202 שקלים בהראל את תכנית שר"פ אפגרייד פלטניום, שמציעה בין השאר כיסויים נוספים על אלו של השב"ן, כמו לדוגמה כיסוי לניתוח בישראל, כיסוי לחדרי ניתוח, כיסויים לניתוחים פרטיים בארץ וכיסוי לאירועים חמורים כמו השתלות ותרופות מיוחדות, ניתוחים שתואמו על ידי החברה בחו"ל בכיסוי מלא, ניתוחים שלא תואמו עד תקרת ספקי הסכם בחו"ל, שכר מנתח פרטי, שכר רופא מרדים, אשפוז עד 30 יום ועוד.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader