שתף

רוצה שהכסף יעבוד בשבילך? צרור עצות למשקיע המתחיל בשוק ההון

כל משקיע צריך לדעת שכל השקעה טומנת בחובה סיכון רב. לכן לפני שמשקיעים חשוב ליישם בקפידה את העצות האלו

21.08.2016

צמד המילים "שוק ההון" טומן בחובו הרבה מאוד משמעויות, אך מה שבטוח הוא דבר אחד: כל אדם, בשלב כזה או אחר של חייו, ישקול להשקיע בשוק ההון - ובסופו של דבר יעשה זאת.

השאלה היא כיצד עושים זאת נכון, ואיך באמת מבטיחים שהכסף יעבוד בשבילכם? כמה עצות מועילות יעשו את העבודה.

להיות זהירים, לדעת את הגבולות - ולהיעזר במומחים

שוק ההון הוא תחום שמחייב עירנות רבה, מעורבות בלתי פוסקת וגם זהירות. כל השקעה טומנת בחובה סיכון, וסיכון משמעו האפשרות שהכסף ילך לאיבוד.

כל משקיע צריך לדעת זאת לפני שהוא "ניגש למלאכה". וכשהוא ניגש אליה, חשוב שיהיו בראשו העצות הללו:

  • חסרו את ההוצאות מההכנסות - ההפרש המתקבל הוא הסכום שכדאי לכם להשקיע. אל תשקיעו יותר, כדי שלא "תטבעו". ההוצאות שלכם גדולות מההכנסות? זה כנראה לא הזמן המתאים בשבילכם להשקיע בשוק ההון!
  • הגדירו יעדים מראש: ברגע שתדעו לאיזה יעד אתם שואפים להגיע (וכדאי שהוא יהיה שפוי ובר השגה כמובן), תוכלו להחליט ביתר קלות מתי "לצאת", כלומר: מתי למשוך את הכסף.
  • בידקו את הסיכונים: תשואה שווה סיכון, וככל שהתשואה האפשרית גבוהה יותר, כך הסיכון גבוה יותר. בידקו עם עצמכם כמה כסף אתם מוכנים לסכן ובאיזו רמה, ורק אז התחילו להשקיע.
  • פזרו את ההשקעה: אם תרכזו את כל כספי ההשקעה במקום אחד, תעלו את הסיכון. פזרו את הסכום בצורה חכמה בין אפיקים שונים, חלקם סולידיים יותר וחלקם "הרפתקניים" יותר, וכך תבנו תיק השקעות מאוזן.
  • שימו לב לדמי הניהול: אם אתם מנהלים את כספכם אצל גורם שלישי, הוא גובה מכם דמי ניהול, הנגרעים מהכסף שאתם צוברים, ופוגעים בתשואה. חפשו מקומות אשר מציעים דמי ניהול נמוכים, סביב 0.5% ופחות מזה.
  • התייעצו עם מומחים: בייחוד אם אתם משקיעים מתחילים. הידע שיש בידיהם יכול להותיר בידיכם כסף רב, שיהיה שווה את ההשקעה הכספית שבייעוץ עצמו.
  • שמרו על קור רוח: זוהי התכונה החשובה ביותר של משקיע, משקיע מתחיל או משקיע ותיק. התנהלו בקור רוח, היו רגועים, ואל תיכנסו לפאניקה כשהמדדים יורדים. לטווח הארוך התמונה תיראה אחרת, כמעט תמיד.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת מנהל תיקים,אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש