שתף

קרן נאמנות להשקעה בפק"מ או אולי במק"מ?

אתר "בנקרייט" מציג את היתרונות הבולטים של השקעה בפק"מ דרך קרן הנאמנות

18.07.2017

אי הודאות בשוק דוחפת עוד ועוד משקיעים לאפיקים סולידיים. בפני המשקיעים עומדת האפשרות להשקיע ישירות באפיקים כמו פק"מ או מק"מ , אולם קיימת אפשרות להשקיע באפיקים אלו באמצעות קרן נאמנות כספית.

השקעה באפיקים אלו באמצעות קרן נאמנות מאפשרת מספר יתרונות:

  • ריבית גבוהה יותר על השקעה בפק"מ - קרן נאמנות משקיעה בפק"מ סכומים גבוהים ולכן היא מקבלת מהבנק ריבית ג`מבו (לינק למושג), אשר הנה גבוהה יותר מהריבית על פיקדונות שמקבלים לקוחות פרטיים.
     
  • המס על רווחי הון חל על הרווחים הריאלים בלבד - שיעור המס החל על פק"מ שקלי ומק"מ הנו 15%. משמעות הדבר היא שאם הפקדנו 100,000 ש"ח בתחילת השנה וקיבלנו ריבית נומינלית של 3% תיצבור הקרן ריבית של 3,000 ש"ח עליהם נשלם מס בגובה 450 ש"ח.
     
  • בהשקעה בקרן נאמנות המשקיעה בפק"מ ומק"מ נשלם 20% מס על רווחי ההון הריאליים (לינק למושג). נניח שגם כאן הרווחנו 3% ש"ח ושהמדד השנתי הסתכם ב- 2%, אזי נשלם 20% מס רק על 1% מהרווחים. אם נשתמש בנתונים מהדוגמא הנ"ל כעת גובה המס יהיה 200 ש"ח בלבד (20% על הרווח הריאלי שהנו 1,000 ש"ח). אם המדד השנתי היה מסתכם ב- 3% לא היינו משלמים מס בכלל.
     

יש לקחת בחשבון בחישוב הכדאיות את דמי הניהול שגובה הקרן הכספית ואת עמלת הקניה והמכירה של יחידות הקרן.

יצויין כי קרנות כספיות רבות אשר אינן גובות דמי ניהול כלל או שהן גובות דמי הניהול נמוכים מאוד.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש