שתף

קבוצת רכישה - מה זה בכלל והאם זה כדאי?

האם קבוצות הרכישה יכולות להציע לנו נכסים במחיר מוזל באמת? האם כדאי להצטרף לקבוצות רכישה? הכתבה הבאה תוכל לעשות לכם סדר בעניינים

24.07.2017

קבוצות הרכישה נכנסו לחיינו ברעש גדול לפני כעשור, וגם היום הן פועלות במרץ בעולם הנדל"ן, ומצהירות על יכולתן להציע לנו נכסים במחיר מוזל.

האם כך הדבר בפועל, והאם כדאי להצטרף לקבוצות רכישה? הכתבה הבאה תוכל לעשות לכם סדר בעניינים.

טופס השקעה בקרקעות פרטיות

הרעיון הבסיסי מאחורי פעולתן של קבוצות הרכישה

קבוצות רכישה הן למעשה קבוצות של אנשים אשר מתאגדים יחד כדי לרכוש פרויקט נדל"ן מסוים.

זה יכול להיות בניין מגורים, שכונת מגורים של בתים צמודי קרקע ואפילו מתחמי משרדים (אם כי אפשרות זו נפוצה פחות).

קבוצות הרכישה משתמשות בכוחן כגוף צרכני מגובש כדי להוזיל מחירים, עניין המתורגם ליתרון חשוב בכמה היבטים: ראשית, קבלן או יזם אשר יודע כי הפרויקט שלו נקנה במלואו, ומראש, יסכים לא פעם להוזיל משמעותית את מחירי הדירות. שנית, רכישה של קבוצה גדולה חוסכת לקבלן או ליזם הוצאות פרסום - מה שיכול להביא להוזלה משמעותית נוספת. שלישית, הכוח הצרכני שבידי הקבוצה מאפשר לה להתמקח ולהשיג מחירים טובים יותר כמעט בכל סוגיה הנוגעת לעלויות הפרויקט.

החיסרון העיקרי ביוזמה זו הוא התלות של הקבוצה כולה באדם בודד: כל "שיגעון" רגעי או קושי כלכלי שאליו נקלע אחד החברים - מה שעשוי לגרום לו לעזוב את הקבוצה - עלול להוריד את היוזמה כולה לטמיון, או להגדיל את היקף ההוצאות שאתן יידרש להתמודד כל חבר בקבוצה (במטרה "לספוג" את ההפסדים הנובעים מהנטישה).

חיסרון נוסף נוגע לחסר הניסיון היחסי של חברי הקבוצה בעולם הנדל"ן, מה שעשוי להוביל לבחירה לא נכונה של בעלי מקצוע.

בעבר, קבוצות הרכישה הורכבו בעיקר מאנשים פרטיים אשר התאגדו יחד.

כיום, נושא זה הפך מסודר יותר ומנוהל לא פעם בידי חברות המתמחות בעניין או בידי עמותות מסודרות.

כדי להבטיח הצטרפות לקבוצת רכישה איכותית, חשוב לברר כמה שיותר פרטים על יוזם ההתאגדות ולוודא שמדובר באדם או בגוף אשר מעורה היטב בשוק.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בכל הנוגע להשקעה בקרקע פרטית, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש