שתף

קבוצת לאומי מוכרת את קופות הגמל – `לאומי גמל` בשתי עסקאות לקבוצות `הראל` ו `סולומון - מרקסטון` בתמורה ל- 1.148 מיליארד ש``ח

29.11.2005
קבוצת לאומי מודיעה כי הגיעה להסכמה על מכירת קופת גמל שבניהול `לאומי-גמל` בשתי עסקאות נפרדות לקבוצות `הראל השקעות בביטוח בע``מ` ו `סולומון–מרקסטון` ,בתמורה לסך של 675 מיליון ש``ח ו- 473 מיליון ש``ח, בהתאמה. המכירה תתבצע באמצעות פיצול לאומי גמל לשתי קבוצות של קופת גמל: • קבוצת קופות גמל ראשונה הכוללת את הקופות עצמה ותעוז, ואת חברת הניהול של `לאומי גמל`- נמכרה לקבוצת `הראל` תמורת סך של 675 מיליון ש``ח. סך נכסי הקופות גמל שנמכרות לקבוצת הראל עומדים על כ – 16.3 מיליארד ש``ח. קופת גמל `עצמה` נוסדה בשנת 1957, והיא מהוותיקות והגדולות במשק הישראלי. `עצמה` ו `תעוז` הן מהמותגים המובילים בארץ בשוק קופות הגמל. • קבוצת קופות גמל שניה כוללת את יתר הקופות ובכללן (שיאון, צור, רימון, יעד, רקיע, סגנון, שגיא, ועוד) - נמכרה לקבוצת `סולומון-מרקסטון` בתמורה לסך של 473 מיליון ש``ח. סך נכסי הקופות גמל שנמכרות לקבוצת `סולומון-מרקסטון עומדים על כ – 13.9 מיליארד ש``ח. נכסיה של `לאומי גמל` שהועמדו למכירה מסתכמים בסכום של כ 30.2 מיליארד ש``ח, נכון לסוף אוקטובר, 2005. מנכ``ל לאומי, גב` גליה מאור, ציינה כי לאומי גמל היא מהחברות המובילות והמקצועיות בארץ לניהול קופות גמל, וכי לאומי לקח בחשבון בשיקוליו לגבי הרוכשים גם את העובדה ששתי קבוצות הרוכשים בעלות נסיון בתחום הפיננסי. ``נכסי הקופות`` הוסיפה גב` מאור, ``ממשיכים להיות מופקדים בלאומי, כך שרמת הבטחון הגבוהה של הלקוח החוסך, נשמרת``. בנוסף ציינה הגב` מאור, כי תפעול הקופות בעתיד ישאר גם הוא באחריות לאומי. יו``ר קבוצת לאומי מר איתן רף מסר כי מחיר העסקה משקף היטב את המוניטין ואת איכות הניהול והנכסים של לאומי גמל, וכי העיסקה משקפת גם את הדאגה של קבוצת לאומי לחוסכים, ומבטיחה כי הם ימשיכו להנות מניהול מקצועי, אחראי ואיכותי.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש