שתף

צעד חשוב בדרך למימוש רפורמת קרנות הפנסיה: גם סוכנים יוכלו למכור קרן פנסיה מוזלת

עד להכרזה של הלמן-אלדובי על המהלך, יכול היה העובד השכיר להצטרף לקרן רק ישירות דרך בית ההשקעות עצמו. יש בכך בשורה של ממש: בזכות הסוכנים, ייחשפו יותר אנשים לאופציה הזו, המציעה להם קרן פנסיה בדמי ניהול מוזלים משמעותית

16.07.2017

באחרונה השיק משרד האוצר מהלך אשר אמור להיטיב עם העובדים השכירים במשק: העמדת שתי קרנות פנסיה מיוחדות, מוזלות, שיתפקדו כברירות המחדל של העובד אם זה לא בחר בעצמו קרן כזו.

הרפורמה קיבלה חיזוק, לאחר שבית ההשקעות הלמן-אלדובי, אחד משני המפעילים של הקרנות המוזלות, הודיע שישווק אותן גם באמצעות סוכני ביטוח מורשים.

לחשוף את קרנות הפנסיה המוזלות לכמה שיותר שכירים

עד להכרזה של הלמן-אלדובי על המהלך, יכול היה העובד השכיר להצטרף לקרן רק ישירות דרך בית ההשקעות עצמו.

מתוך ניסיון להנגיש את הקרן ליותר ויותר אנשים ולהעלות את המודעות אליה, הוחלט כי הסוכנים יהיו מורשים גם הם לשווק את קרן הפנסיה של בית ההשקעות הזה.

יש בכך בשורה של ממש: בזכות הסוכנים, ייחשפו יותר אנשים לאופציה הזו, המציעה להם קרן פנסיה בדמי ניהול מוזלים משמעותית (במקרה של הלמן-אלדובי, מדובר על 1.49% מההפקדות, ו-0.001% בלבד מהסכום המצטבר בקרן). הסוכנים ירחיבו את האפשרויות העומדות לרשות החוסכים השכירים, ובכך הרפורמה תזכה לדחיפה רצינית.

חשוב לציין כי סוכני הביטוח מתפרנסים בדרך כלל מגזירת עמלה מסוימת על כל מוצר שהם מוכרים ללקוח. מאחר שכאן מדובר בפנסיה מוזלת, השימוש בסוכנים עלול היה לפגוע במטרה שלשמה הוקמו הקרנות, ולהפוך אותן שוב ליקרות יחסית.

בית ההשקעות הלמן-אלדובי הודיע באותו מעמד שבו הכריז על צירוף הסוכנים לתכנית, כי הוא בעצמו ישלם להם את העמלות, ובכך ידאג שהקרנות לא יהפכו יקרות יותר מבחינת הלקוח.

הרפורמה בקרנות הפנסיה, שאמורה לספק לחוסך השכיר אופציה משתלמת וכדאית הרבה יותר ולמנוע מצב שבו המעביד הוא שבוחר את זהות הקרן על פי אינטרסים שונים ומשונים, אמורה להיטיב משמעותית עם עובדים שכירים רבים, שעד המהלך האחרון לא נהגו ממש לבחור בעצמם את קרן הפנסיה שלהם, אף שיכלו לעשות זאת על פי חוק.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להשוואת תוכניות אנונה, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש