שתף

עמלות ניירות ערך – 5 דברים שפשוט חשוב לדעת

תמונה מדאיגה עולה מדו"ח חדש של בנק ישראל: על פי נתוני הבנק קיים פער גדול בין התעריף הרשמי של עמלות ניירות ערך שגובים הבנקים, לבין התעריף בפועל, לאחר מתן הנחות. הפרטים המלאים בכתבה שלפניכם

15.10.2015

בנק ישראל פרסם שורה של נתונים חדשים על עמלות ניירות הערך (ני"ע) שגובים הבנקים השונים במדינה.

טופס ההצעה : מנהלי תיקי השקעות

  1. תעריפון ומציאות – נתוני בנק ישראל מגלים כי קיים פער גדול בין התעריף הרשמי של עמלות ני"ע שגובים הבנקים, לבין התעריף בפועל, לאחר מתן הנחות - כשהפער הממוצע הוא כ-50%. הנתונים מתייחסים לשתי עמלות מרכזיות: עמלת קנייה ומכירה של מניות ואג"ח בישראל, ודמי ניהול ני"ע ישראליים המכונים "דמי משמרת", בשני סוגים של תיקים: תיקים בגובה של 100-200 אלף ש"ח ותיקים בגובה של 200 עד 400 אלף ש"ח.
  2. זול בדיסקונט - בנק דיסקונט גובה בפועל עמלות נמוכות במיוחד, בעיקר בסעיף דמי המשמרת (0.34% ו-0.29% בהתאם לגודל התיק). בעמלת הקנייה והמכירה הוא הזול ביותר בתיקים הקטנים ונמצא במקום השני אחרי הבנק הבינלאומי בתיקים הגדולים יותר עם 0.21%. בתעריפון הרשמי דיסקונט הוא מהבנקים היקרים ביותר, אבל מתברר שהוא מעניק הנחות גדולות במיוחד של יותר מ-60%.
  3. יקר בפועלים - בבנק הפועלים עמלות הקנייה והמכירה של הבנק בתעריפון הרשמי זולות יחסית, אך בפועל עמלות הקנייה והמכירה בבנק הן הגבוהות ביותר מבין הבנקים הגדולים, ועומדות על 0.35%. גם בדמי הניהול, הפועלים הוא זול יחסית בתעריפון הרשמי, אך הבנק מעניק פחות הנחות והוא השני הכי יקר בקטגוריה זו מבין הבנקים הגדולים.
  4.  הבדל משמעותי - הבנק הבינלאומי, שמתמחה בפעילות בשוק ההון, הוא מהזולים בעמלות הקנייה והמכירה בפועל (אך לא בתעריפון הרשמי - שם הוא היקר ביותר). יחד עם זאת, בדמי המשמרת הוא הבנק היקר ביותר בכל המערכת הבנקאית.
  5. הזול והיקר - בנק ירושלים בולט בעמלות נמוכות בתחום הקנייה והמכירה של ניירות ערך. העמלות שהוא נוטל הן בשיעור של כ-0.13%. את העמלה הכי יקרה תמצאו בבנק מסד מקבוצת הבינלאומי ובבנק ערבי ישראלי מקבוצת בנק לאומי. עמלת דמי הניהול הכי נמוכה היא אצל בנק יהב שבשליטת מזרחי טפחות הגובה בממוצע עמלה של 0.1-0.13% בלבד. הבינלאומי שהוא היקר ביותר גובה פי חמישה ממנו.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת מנהל תיקים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש