שתף

עמלת ניהול השקעות: עמלה חשובה שכמעט אף אחד לא מכיר

עמלת ניהול השקעות היא עמלה שקיימת בתוכניות חיסכון ובביטוחים רבים, אך רובנו כלל לא שמענו עליה. רבים לא יודעים שאיננו יכולים ממש להתמקח עליה. אז למה בכל זאת אנחנו ב"בנקרייט" דואגים שתדעו עליה?

15.07.2017

כאשר אנחנו מנהלים את כספנו בחסכונות או בביטוחים השונים: קופות גמל, פנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי חיים וכדומה, אנחנו יודעים שחלק מהכסף המושקע עובר לחברה המנהלת אותו. קוראים לזה: דמי ניהול.

אך מתברר שזהו לא הסעיף היחיד, שבעקבותיו נגרע כסף מהחיסכון שלכם.

האם כבר שמעתם על "עמלת ניהול השקעות"?

עמלה שאי אפשר להתמקח עליה - ושכולנו משלמים עליה

"עמלת ניהול השקעות" היא עמלה שקיימת בתוכניות חיסכון, בקרנות הפנסיה השונות בארץ ובביטוחים רבים, אך רובנו כלל לא שמענו עליה.

ההבדל החשוב מבחינה צרכנית בינה לבין דמי הניהול הוא שעל עמלת ניהול השקעות איננו יכולים להתמקח.

במילים אחרות: עמלת ניהול השקעות היא עמלה אשר מגיעה "בילט-אין" בחיסכון שלכם או בביטוח שלכם, והיא תעלה לכם כסף כל עוד אתם ממשיכים להחזיק במוצר הזה. אגב, בביטוחי החיים אף תשלמו עמלת גירעון דמוגרפי, שתנגוס עוד קצת מהחיסכון שלכם.

אם אינכם יכולים לשנות את גובה עמלת ניהול ההשקעות, מדוע אנחנו מציינים את הפרט הזה? 

משתי סיבות:

ראשית, משום שחשוב שכל העולם הפיננסי יהיה כמה שיותר פתוח ושקוף עבורכם, כדי שתדעו בדיוק לאיפה הולך הכסף שלכם.

שנית, כדי שתוכלו - עוד לפני שרכשתם את החיסכון או את הביטוח - להשוות גם את הסעיף הזה בין החברות. סביר להניח כי תגלו הבדלים משמעותיים בין חברה אחת לשנייה, שיכולים להסתכם בטווח הארוך באלפי שקלים ויותר.

אם כן, לפני שאתם מצטרפים לקרן השתלמות או לקופת גמל, ולפני שאתם מזמינים ביטוח חיים, בדקו את עמלת ניהול ההשקעות ואת עמלת הגירעון הדמוגרפי (במוצר הרלוונטי).

בשקלול התשואה שתקבלו ולאחר שהתמקחתם על גובה דמי הניהול, תוכלו לרכוש את המוצר, ולדעת שזכיתם בתנאים הטובים ביותר מבחינתכם.

אלו שבסופו של דבר ישאירו בידיכם מספיק כסף כשתזדקקו לכך.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת קרן השתלמות, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש