שתף

על ייעוץ משכנתא ועל מעמד הביניים

02.10.2011
כולנו עדים בזמן האחרון למחאה ההולכת וגוברת של מעמד הביניים על מצב הדיור בארץ. במאמר זה נבין איך אתם, כבני מעמד הביניים, יכולים להיעזר בשירות של ייעוץ משכנתא, על מנת לעבור את שלב התשלום על הבית בשלום. הסטטיסטיקה בישראל מוכיחה, כי מבין מדינות המערב, ישראל היא מהמובילות בלקיחת משכנתא. לא פחות מ75% מבתי האב בישראל, מצויים היום במצב שבו הם משלמים משכנתא. לא קשה לנחש שמי שאינם משלמים הם אוכלוסיות של צעירים ומעמד נמוך שמשלמות שכירות, המעמד העליון שכמובן לא צריך הלוואה מהבנק, ועוד מיעוט של אנשים שכבר סיים לשלם את המשכנתא. כל השאר ובהם אתם, בני מעמד הביניים - משלמים משכנתא לבנק. בעזרת ייעוץ משכנתא, תוכלו לשפר את יכולת התשלום שלכם לא רק בהווה - אלא גם בעתיד.

מה עושה בשבילנו ייעוץ משכנתא?

ייעוץ משכנתא כשמו כן הוא. מדובר בייעוץ מקצועי של מומחה למשכנתאות בעל ניסיון רב, שעוזר לנו למצוא את מסלול תשלום המשכנתא הטוב ביותר עבורנו. ייעוץ משכנתא למעשה עושה שני דברים - הוא גם מחפש עבורנו מסלולים בבנקים השונים, וגם מנפה עבורנו ומעביר לנו את ההצעות הטובות ביותר לדעתו. אבל למה בעצם שנצטרך שירות של ייעוץ משכנתא? הרי יש אנשים שלא הולכים ליועץ משכנתאות, והם מצליחים להבין את הדרישות של הבנק. אז האמת היא פשוטה מאד - הבנקים מנסים לפתות אותנו בכל מיני הצעות שנשמעות בהתחלה מאד אטרקטיביות. בנק אחד יכול להציע ריבית משתנה וצמודה למדד המחירים לצרכן, כאשר הריבית נמוכה יחסית. על פניו - עסקת חיינו. בפועל - ייעוץ משכנתא איכותי יוכל לגלות לנו שממש בקרוב צפויה עליה משמעותית של ריבית זו, וכדאי לנו לבחור מסלול אחר. זו בעצם המשמעות העיקרית של ייעוץ משכנתא. לכל אחד מאיתנו, קל מאד לקבל החלטה פיננסית שתשפיע עלינו במשך השנה הקרובה, ואפילו בשלוש שנים הקרובות אפשר לחזות מה יהיה מצבנו. אבל לקבל החלטה שתשפיע על ההכנסות וההוצאות שלנו במשך עשרים השנה הקרובות? כאן כבר צריך את השירות המקצועי של ייעוץ משכנתא.

ומי מקבל את ההחלטה?

עכשיו עולה שאלה אחרת - האם מי שעוסק בתחום של ייעוץ משכנתא, הוא בא כוחנו לקבל החלטות שונות מול הבנק? ברור שהזכות הבלעדית היא אך ורק שלנו. ייעוץ משכנתא בא להתוות לנו מסלול מסוים, לתת לנו נתונים מקצועיים, ולהסביר לנו מונחים שלא הכרנו קודם לכן. אולם ההחלטה הסופית היא כמובן אך ורק שלנו. עם זאת, כמעט כל מי שפונה אל ייעוץ משכנתא, מצפה כמובן לקבל הכוונה מסוימת, ולא מחפש מקומות למחלוקת. לכן, אם גם אתם רוצים לקבל הכוונה מקצועית ומוצלחת, צרו קשר עוד היום עם סוכנות של ייעוץ משכנתא, ותוכלו למצוא את המסלול הטוב ביותר עבורכם.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש