שתף

עליה חדה במספר המשקיעים הפרטיים דרך חברות ניהול תיקים

עליה חדה במספר המשקיעים הפרטיים דרך חברות ניהול תיקים

04.05.2015

שווי הנכסים המנוהלים של משקיעים קטנים בחברות ניהול תיקים זינק ב-57% ב-2014

 

נתונים חדשים של רשות ניירות הערך מגלים כי חל גידול משמעותי במספרם של המשקיעים הפרטיים שמעדיפים לנהל את החסכונות שלהם דרך חברות ניהול תיקים.

 

טופס ההצעה : מנהלי תיקי השקעות

 

מהנתונים עולה כי בשנת 2014 עלה שווי הנכסים המנוהלים עבור לקוחות פרטיים, שיש להם עד מיליון שקל, ב-57%. רוב העלייה נרשמה במחצית הראשונה של 2014, כ-40%, ובמחצית השנייה עלה היקף התיקים בכ-12%. הזינוק נובע מהריבית הנמוכה במשק, שגורמת לחסכונות הרגילים בבנקים להניב תשואה אפסית, מה ששולח את המשקיעים לחפש אלטרנטיבות. על פי ההערכות המגמה הזו נמשכת גם בשנת 2015 ואף בקצב גבוה יותר.

 

היקף הנכסים הכולל של משקיעים פרטיים עומד על 156 מיליארד שקל, כאשר תעשיית ניהול התיקים מוערכת בכ-255 מיליארד שקל. חברות ניהול התיקים הגדולות בשוק הן אלה של פסגות (כ-66 מיליארד שקל נכסים), אי.בי.אי (26.4 מיליארד שקל) ומיטב דש (כ-18 מיליארד שקל).

 

למשקיעים שיש להם חיסכון של עד מיליון שקל, חברות ניהול התיקים מציעות בד"כ תיק שמנוהל דרך קרנות נאמנות, בהתאם להעדפות הסיכון של הלקוח. לקוחות פרטיים עם מעל 5 מיליון שקל זוכים לניהול תיקים אישי. נתוני הרשות מגלים כי תיק "קטן" ממוצע, שעיקר הכספים בו מושקע בקרנות נאמנות, עומד על 913 אלף שקל. בסך הכל יש 30,532 תיקים כאלו, נכון לסוף 2014, והם מהווים 36% מסך התיקים המנוהלים למשקיעים פרטיים. שיעור הנכסים המנוהלים בהם מהווים 18% מסך הכספים המנוהלים בתיקים פרטיים. זהו גידול של 13% ביחס לשנת 2013.

 

התיקים הגדולים לעומת זאת, בהיקף של מעל 5 מיליון שקל, מהווים רק 4.5% מסך החוסכים בתיקים מנוהלים. מבחינה כספית – יש בהם 75.6 מיליארד שקל – שהם 48.5% מסך נכסי חברות ניהול התיקים הפרטיים. גודל התיק הממוצע הוא כ-20 מיליון שקלים.

 

למידע נוסף בנושא : ניהול תיקים

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש