שתף

עובד יקר - על ביטוח פרנסה כבר שמעת?

עובד יקר - על ביטוח פרנסה כבר שמעת?

29.03.2016

עולם הביטוח של היום מציע לכל אדם פרטי אינספור פוליסות. בין הפוליסות שנחשבות להכרחיות עבור כל עובד, נמצאת הפוליסה לביטוח אובדן כושר עבודה. כעת, נשמעים דיבורים על `השלב הבא`: ביטוח פרנסה. נשמע מעניין? מתברר שלא רק אתכם.

 

קבלו הצעות לביטוח אובדן כושר עבודה

 

לבטח את יכולת ההשתכרות לזמן ממושך

 

כאמור, פוליסה לביטוח אובדן כושר העבודה כבר קיימת ואפילו מומלצת בידי גורמים רבים: זוהי פוליסה שאמורה להבטיח כי העובד ימשיך לזכות בסכום מסוים, זהה כמעט לגובה המשכורת שהתרגל לקבל, גם אם איבד את יכולתו לעבוד בגין פציעה, מחלה וכדומה. למעשה, זוהי פוליסת ביטוח שנועדה למנוע מצב של פגיעה ברמת החיים של העובד ושל משפחתו כתוצאה מאירוע לא צפוי.

 

הרעיון שמאחורי ביטוח הפרנסה דומה למדי לביטוח אובדן כושר העבודה, אלא שכאן האירוע הלא צפוי הוא פיטורין או סגירת עסק. במקום להסתמך על דמי האבטלה או לקוות שהעבודה הבאה תגיע מהר, יוכל אותו אדם ליהנות מתשלום חודשי דרך הפוליסה שלו, ש`תבטח` את משכורתו עד שיסתדר וימצא עבודה חדשה בשכר מתאים.

 

גם בעניין זה יש היגיון מסוים: כך, אדם אשר חווה פיטורין או פשיטת רגל לא יישאר מאחור מבחינה כלכלית, ובמילים אחרות - הוא יוכל לצמצם פערים ולשמור על רמת חיים נאותה גם אם לא עבד במשך תקופה מסוימת.

 

כאן חשוב לזכור כמה דברים: ראשית, הדיבורים על ביטוח פרנסה מייעדים את הפוליסה רק לאנשים שנהנים משכר גבוה יחסית (סביבות 15,000 ש"ח לחודש); רבים טוענים כי התשלום אמור להגיע מהמדינה עצמה, מה שעשוי לגרור מס נוסף על ההכנסה; והמתנגדים החריפים סוברים כי ביטוח שכזה עלול לעודד חוסר עשייה ולפגוע בתמריצים לצאת לעבודה או לחפש עבודה.

 

מי מהצדדים צודק? את זה נוכל לדעת רק בעתיד, אם הפוליסה אכן תהפוך למוצר של ממש בעולם הביטוח.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader