שתף

סוף לעידן הכוכבים בישראכרט - רואים כוכבים ? בישראכרט כבר לא...

בימים האחרונים הודיעה חברת ישראכרט, כי בחודש מאי השנה תסתיים תוכנית ה"כוכבים" המוכרת, שליוותה את החברה ולקוחותיה ב-18 השנים האחרונות, זאת מסיבות של שחיקת התוכנית והחיפוש המתמיד של לקוחות אחר תוכניות חדשות. מה נמצא ביעדים המתוכננים של ישראכרט, ומה עשו חברות האשראי האחרות בנושא זה ? במאמר שלפניכם

07.03.2011

נתחיל בכמה מילים על תוכנית הכוכבים של ישראכרט ומשמעותה תוכנית הכוכבים של ישראכרט:

כמו תוכנית הנקודות של ויזה ותוכניות דומות אחרות, נועדה ליצור נאמנות לקוחות לכרטיס האשראי, ולעודד את מחזיקי הכרטיס להמשיך ולבצע בו רכישות במיטב כספם.

בזכות תוכנית הכוכבים נמשכים מחזיקי הכרטיס אל מבצעים, הנחות ומוצרים, אותם הם יכולים לקבל באמצעות מימוש הנקודות שנצברו.

עד כה, כמו כן, ניתן היה להמיר כוכבים גם לטובת מיילים לטיסות ולהטבות תיירות נוספות, כך שרבים אגרו כוכבים, השתמשו בהם וראו כי טוב. עם זאת, בשנה האחרונה ניכרה הרעה בהטבת הכוכבים, עם עליית מחירם על ידי חברת ישראכרט.

לקוחות החברה שעד אותו מועד נדרשו להוציא 200 ₪ בעבור כל כוכב, נדרשו להוציא 50 ₪ נוספים החל מצבירת סכום 250 ₪ ראשונים בחשבון החודשי (עד אז ניתן היה לקבל כוכב גם כאשר נצבר סכום הפחות מ-200 ₪).

בימים אלה, כאמור, מודיעה חברת ישראכרט על הפסקה מוחלטת של תוכנית הכוכבים, תוך שהיא קוראת ללקוחותיה לנצל את הכוכבים האחרונים שברשותם עד מאי שנה 2011.

מהן החלופות שמציעה ישראכרט ללקוחותיה?

מוקדם לומר, אם כי ההבטחות רבות והציפיות גבוהות בהתאמה.

אילו הטבות ומוצרים אחרים מציעה כיום ישראכרט ללקוחותיה?

האמת שלקוחותיה של חברת ישראכרט אינם צריכים לדאוג, וכבר היום מציעה ישראכרט שוק נאה של הטבות ואפשרויות, המתקיימות רובן ככולן באתר הזירה המקוונת של ישראכרט, המרכזת בתוכה את כל ההטבות שמציעה החברה.

יתרון נוסף של זירת ההטבות הוא האפשרות ליצור פרסונליזציה תוך שימוש בתכונות המיקום של הלקוח, או במילים אחרות – אתר ההטבות של ישראכרט מסוגל להציע ללקוחותיו מוצרים, הנחות והטבות לעסקים המצויים בסמוך למקום מגוריהם, מה שכמובן הופך לרלוונטיים הרבה יותר.

אין ספק, כי זירת ההטבות של ישראכרט מהווה תחליף מצוין ומשמעותי לחוברת ההטבות שנשלחה עד כה באמצעות הדואר, שמעטים מלקוחות החברה היו טורחים לפתוח ולהתבונן בה.

באתר האינטרנט מוצעות מאות הטבות, מספר הגדול פי 10 לערך ממספר ההטבות שהיה קיים עד כה, מה שמהווה כמובן שדרוג משמעותי ללקוחות החברה.

להלן כמה מההטבות המשמעותיות שמציעה ישראכרט ללקוחותיה:

1. הדיל היומי – בדומה לאתרי הקניות החברתיות הצצות כפטריות שלאחר הגשם, הרי שישראכרט הייתה חברת האשראי הראשונה להצטרף לטרנד, ולעשות בו שימוש נכון. במסגרת "הדיל היומי" מקבלים לקוחותיה כרטיס הנחה משמעותית למשך יום אחד בבית עסק. לקוחות החברה המעוניינים לקבל בכל יום את הדיל היומי אל תיבת המייל האישית שלהם, יכולים להירשם לניוזלטר המוצע באתר, ולהיות בטוחים כי לא יפספסו אף מבצע.

2. כרטיס "ישראכרט רשתות", המציע 15% הנחה קבועים בעשרות רשתות וחנויות ברחבי הארץ. מדובר בכרטיס אשראי נטען (בתקרת מקסימום של 1000 ש"ח), המהווה תחליף מעניין לתווי הקניה המיושנים.

3. מידע אודות הנחות שוטפות המוענקות ללקוחות הכרטיס בתחומי התיירות, הפנאי, התרבות והבידור, האופנה ועוד.

ומה קורה אצל המתחרים?

בואו נדבר קצת על לאומי קארד ועל ויזה.

חברת ויזה CAL הפסיקה את תוכנית הכוכבים שלה כבר בשנת 2007 מתוך רצון לעדכן את ההטבות שהיא מציעה ללקוחותיה. בראש ובראשונה מובילה חברת CAL פילוח משמעותי של מועדוני לקוחות מתוכם מוצעים כרטיסים שונים ללקוחותיה, דוגמת כרטיסי מועדון של רשתות גדולות או כרטיסי Miles & More, המיועדים לנוסע המתמיד.

בנוסף לאלה, מקיימת חברת CAL הסכם עם מאות בתי עסק ברחבי הארץ, במסגרתו זוכים מחזיקי הכרטיס בהנחות משמעותיות בעת הקניה. אפשרות נוספת היא להגדיר בכרטיס האשראי של CAL הנחה קבועה באחד מבתי עסק המשויכים לשירות, שם בעל הכרטיס מרבה לרכוש. תוכנית זו מאפשרת צבירת נקודות וכפל הנחות, גם כאשר בית העסק מקיים מבצעים משלו, כך שמדובר בהטבה משמעותית.

חברת לאומי קארד, חברה חדשה יחסית בשוק כרטיסי אשראי, ועם זאת בעלת דומיננטיות ניכרת, מאפשרת ללקוחותיה גם היא קבלת הטבות באופן סדיר.

בחברת לאומי קארד אין צבירת נקודות מכל סוג, אולם גם במסגרתה קיימת האפשרות לקבל "דיל יומי", המציע הטבה משמעותית בבית עסק למחזיקי הכרטיס, כמו גם הנחות במאות בתי עסק, קבלת הטבות ומבצעים נוספים ויישור קו איכותי עם המתחרים.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש