שתף

מתלהבים מההטבות של חברות האשראי? אתם חייבים לקרוא את "האותיות הקטנות"

לפני שבוחרים בכרטיס אשראי, כדאי לערוך השוואה מדוקדקת בין ההצעות השונות של החברות ולראות אם לאחת מהן יש עדיפות מבחינתכם בכל הקשור להטבות, לצד הנושאים האחרים שיש לבדוק כמו עלות האחזקה של הכרטיס ומדיניות ההלוואות של החברה

28.07.2017

חברות האשראי משקיעות מאמצים רבים בפרסום תוכניות ההטבות שלהן, אבל לא תמיד הלקוחות מודעים למגבלות השונות להן כפופות ההטבות.

חברות כרטיסי האשראי ערכו בשנים האחרונות שינוי רדיקלי בתוכניות ההטבות שלהן: עידן הנקודות והכוכבים (למי שעוד זוכר) הגיע לסיומו – והוחלף בהטבות שונות שמקבלים בעלי הכרטיסים (מכירים את ה"פינוקים" של חברת כרטיסי האשראי "לאומי קארד", למשל?). 

הסיבה העיקרית למהלך הייתה התובנה שחלחלה למנהלי החברות עם השנים שהשיטה הקודמת הייתה מורכבת ומסובכת מדי.

אחוז הניצול שלה היה נמוך וחלק גדול מהלקוחות לא היה מרוצה ממנה.

החברות גיבשו על סמך ניתוחי השימוש תוכניות חדשות ומתחרות זו בזו בניסיון למשוך את הלקוחות אליהן.

הן משקיעות משאבים רבים בקידומן ובפרסום שלהן - ואולם גם כעת, בתוכנית החדשות, עדיין קיימים לא מעט סייגים ומגבלות – שרצוי להכיר לפני שמתלהבים יותר מדי מהפרסומות של החברות.

בכלל – לפני שבוחרים בכרטיס אשראי, כדאי לערוך השוואה מדוקדקת בין ההצעות השונות של החברות ולראות אם לאחת מהן יש עדיפות מבחינתכם בכל הקשור להטבות, לצד הנושאים האחרים שיש לבדוק כמו עלות האחזקה של הכרטיס ומדיניות ההלוואות של החברה.

הנה 4 דברים שכדאי לדעת על שיטת ההטבות:

1. שימו לב לסכום המינימאלי – חברות האשראי מתנות את קבלת ההטבות השוות בביצוע עסקאות בסכומים גבוהים למדי מדי חודש. יש אומנם כמה הטבות שקבלתן אינה כרוכה בתשלומים בהיקף מינימאלי, אך רובן ובעיקר המשתלמות שבהן, כרוכות בביצוע עסקאות בנפח חודשי די משמעותי.

2. מגבלות מימוש – גם לאחר שתגיעו למגבלת הסכום של החברות, אין זה אומר שתוכלו לממש כמה הטבות שתרצו.

בישראכרט לאחר ההגעה לסכום המבוקש מקבל הלקוח "הטבות פרמיום", שיש עליהן הגבלות מימוש שונות, למשל על מספר המימושים האפשרי בכל חודש. בחברת כאל ניתן ליהנות ממגוון הטבות, אולם שימוש באותה הטבה אפשרי רק פעם אחת בשבוע. בלאומי קארד ניתן לצבור עד 4 "פינוקים" בסך הכל בחודש. 

3. לא כלולים בחשבון – אם חשבתם שהסכום המינימאלי הדרוש להטבות כולל את ההוצאות של אחזקת הכרטיס – טעיתם. בכל החברות, בסכום המינימאלי הנדרש לא נכללים ריביות, עמלות, דמי חבר, הפרשי שער על רכישת מוצרים בחו"ל, משיכות מזומן ועלות אשראי.

4. מגבלות בבחירה – הגמישות בבחירת ההטבות אינה גבוהה. כך למשל בחברת ישראכרט ההטבות מחולקות לפי מסלולים (בידור, ספורט, מזון וכו`) והלקוח לא יכול לבחור הטבה ממסלול אחר מזה שבו הוא רשום (אם כי קיימות גם הטבות שאינן תלויות במסלול מסוים). מעבר בין מסלולים אפשרי רק אחת לחודש.

אם נהגתם בעבר, כמו רבים מהלקוחות, לנצל את הנקודות בעיקר לצורך צבירת נקודות במועדון "הנוסע המתמיד" של "אל על", כדאי שתדעו שכעת תצטרכו להירשם ל"מסלול תעופה" מראש.

במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית לקבלת כרטיס אשראי חוץ בנקאי, אנא השאירו פרטיכם בטופס הבא:

 

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש