שתף

מתכננים לקנות רכב? קבלו את המועדים המומלצים

כיום, יבואנים שרוצים להישאר במשחק, אינם יכולים להרשות לעצמם להתעלם מהתחרות הזו - ולהסתפק במבצע אחד בשנה כבעבר.

מתי אם כן כדאי לרכוש מכוניות?

25.07.2017

התקשרו אלינו עוד היום לקבלת הצעות מימון משתלמות במיוחד  - 072-338-5115

 

כמו מוצרים רבים אחרים, גם מחירי המכוניות מושפעים עונתיות. קבלו כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לחסוך לא מעט.

כיום, יבואנים שרוצים להישאר במשחק, אינם יכולים להרשות לעצמם להתעלם מהתחרות הזו - ולהסתפק במבצע אחד בשנה כבעבר, והמבצעים השונים רודפים אחד אחר השני, מה שמפחית את המחיר האמיתי של רכישת מכונית ביחס לרשום במחירונים הרשמיים. 

מתי אם כן כדאי לרכוש מכוניות?

המבצעים מתרכזים בדרך כלל בשלוש תקופות לאורך השנה:

1, התקופה הראשונה היא תחילת השנה האזרחית החדשה, בה יש מכוניות רבות חדשות בשוק ותחרות גבוהה על כיסם של הצרכנים. אם אתם רוצים לרכוש מכונית חדשה ממודל חדש, ינואר ופברואר הם חודשים שבהם תמצאו בד"כ מבצעים שווים על מכוניות כאלו – בעיקר בדגמים שנחשבים למעט פחות מבוקשים.

2, המועד השני בשנה הוא סביב חג הפסח, בו יש לאנשים פנאי גדול יותר ומזג האוויר משתפר. בתקופה זו אנשים רבים מנצלים את הפנאי לביקורים בסוכנויות רכב, ובשוק נרשם בדר"כ ביקש רב יותר לקניית מכונית חדשה – מה שמוביל את היבואנים לערוך מבצעים אגרסיביים, גם על דגמים מבוקשים.

3. התקופה השלישית בשנה שבה כדאי לקנות מכונית היא לקראת סיום השנה האזרחית, כאשר השבועות האחרונים של דצמבר מנוצלים בדרך כלל כדי לסגור מלאים ולשפר את התוצאות הכספיות של השנה שהסתיימה. אם אתם מעוניינים דווקא בדגם פחות מבוקש, כזה שיש סיכוי שהיבואן "נתקע איתו", זה עשוי להיות המועד המשתלם ביותר עבורכם.

לחכות להזדמנות

אפשרות נוספת למציאת מבצעים לאורך השנה, היא דרך מועדוני הלקוחות כמו חבר, הוט ואפילו המועדון של שופרסל.

המועדונים הגדולים מציעים מבצע כמעט כל חודש, על רכב שונה, שכולל הנחות משמעותיות לחברים בהם. הבעיה עם ההסתמכות על מבצעים אלה היא כמובן שלא ניתן לדעת מראש מתי יהיה מבצע על מכונית מדגם שמעניין אתכם.

אז אם פחות חשוב לכם הדגם הספציפי ואתם גמישים במועד הרכישה, ייתכן בהחלט ששווה לכם לחכות בסבלנות – ואז תוכלו לבחור את המבצע שהכי מתאים לכם, בהתאם לתקופה בה תרצו לרכוש את המכונית ולמבצע הנקודתי שיהיה באותה עת במועדון.

 

מבצעי משומשות

אם אתם לא מעוניינים בהכרח לרכוש מכונית חדשה וגם מכונית משומשת מתאימה לכם, תוכלו למצוא מבצעים הרבה יותר משמעותיים כמובן.

בדרך כלל מבצעים אלו נערכים בתקופות בהן יש מכירות חלשות, כדי לעודד את הלקוחות, כמו למשל בתקופת חגי תשרי או בחודשי החורף. הנחות אלה יכולות להגיע גם לשיעור של 30%-40% בהתאם לדגם ולצורך של המוכרים להיפטר מהרכב.

כמו כן, מומלץ לרכז את הרכישות בסוף חודש קלנדרי, תקופה שיש בה פחות מכירות וקל יותר לנהל משא ומתן עם המוכרים.

 

לקבלת מידע נוסף אודות קניית רכב במימון לחץ כאן 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש