שתף

מתי כדאי לפתוח חשבון בנק שני?

למי כדאי לפתוח חשבון בנק שני ומתי זה משתלם? יתרונות מול חסרונות, הנה כמה דברים ששווה לדעת בנושא

מתלבטים אם כדאי לכם לפתוח חשבון בנק נוסף במקביל לזה הקיים? הנה 10 דברים שכדאי לכם לדעת.

 

העברת חשבון בנק

 

לא מעט אנשים מחזיקים ביותר מחשבון בנק אחד.

 

למי זה כדאי ומתי זה משתלם? האם היתרונות עולים על החסרונות? הנה כמה דברים ששווה לדעת בנושא:

 

 1. כל אחד יכול - ראשית, חשוב לדעת כי בעקרון, אין כל בעיה חוקית עם פתיחה של יותר מחשבון בנק אחד. ניתן לנהל יותר מחשבון אחד באותו בנק באותו הסניף, ניתן לפתוח מספר חשבונות באותו בנק במספר סניפים שלו - ואפשר לפתוח כמובן גם חשבונות שונים בכמה בנקים.
   
 2. חובת הבנק - כל בנק מחויב לפתוח חשבון ללקוח, ולספק לו שירות בנקאי. כל זאת, בכפוף למגבלות חוקיות, המוטלות על אנשים, שיש להם הגבלות רשמיות על ניהול חשבונות הבנק, ובהתאם לחוקים למניעת הלבנות הון.
  יחד עם זאת, הבנקים אינם מחויבים לספק שירותים מעבר לשירותים הבסיסיים של חשבון עובר ושב. שירותים, כגון: הנפקת פנקסי צ'קים, הענקת כרטיסי אשראי, וכמובן: מתן של הלוואות והעמדה של מסגרת אשראי.
   
 3. הפרדה מהעסק - אחת הסיבות הנפוצות לפתיחה של יותר מחשבון בנק אחד, היא לצרכי הפרדה בין חשבונות בנק פרטיים לבין חשבונות שמשמשים לצרכים עסקיים. זה נכון בעיקר למי שיש לו פעילות פיננסית כעצמאי, כעוסק מורשה, או כעוסק פטור וכו'.
  במקרה כזה, בהחלט מומלץ להפריד בין ההתנהלות העסקית, אותה כדאי לבצע  בחשבון עסקי, לבין ההתנהלות הפיננסית הפרטית שלכם, אותה עדיף לנהל בחשבון אישי.  
   
 4. קבלת הטבה - סיבה נוספת שיכולה להוביל לפתיחת חשבון בנק נוסף, היא הרצון לקבל תנאים טובים יותר בבנק אחר, כאשר לא ניתן עדיין לסגור את החשבון הישן בשל קיומן של פיקדונות סגורים, קיומן של תוכניות חסכון ועוד. במקרה כזה, ייתכן בהחלט שההטבות שתקבלו בחשבון החדש ישתלמו לכם ביחס לעלות של החזקת חשבון בבנק הישן, במיוחד, אם הוא לא יהיה פעיל יתר על המידה.
   
 5. דף חדש - סיבה נוספת, שיכולה להוביל לצורך בפתיחת חשבון בנק נוסף, במקביל לקיים, היא בעיות בהתנהלות הפיננסית מול הבנק.
  במקרה כזה, פתיחה של חשבון בבנק אחר יכולה בהחלט להועיל, ולשמש כסוג של פתיחת דף חדש, למרות שהבנק החדש עשוי לבקש, ולקבל, פרטים על ההתנהלות שלכם בעבר. עדיין - כאשר מדובר בבנק חדש ואנשים חדשים שיעבדו מולכם בסניף, זה עשוי להוות יתרון.
   
 6. ניהול השקעות - סיבה נוספת לפתיחת חשבון בנק נוסף היא פתיחת חשבון לצורך ניהול השקעות. במקרים כאלה, יש לעתים קרובות תחרות גדולה יותר בין הבנקים, וכדאי לפתוח חשבון נפרד רק לצורך ניהול תיק השקעות של ניירות ערך.
  הפרדת החשבונות תקל גם במעקב אחר הנעשה בתיק ההשקעות. שיקול נוסף בתחום ההשקעות הוא ריבית טובה יותר על פקדונות שניתן לקבל במצב בו אנחנו מתחרים בין 2 הבנקים.
   
 7.  אשראי גדול – לעתים קרובות, ככל שיש לכם יותר חשבונות, כך ניתן לקחת סכומי הלוואות גדולים יותר במצטבר. יש בכך כמובן יתרונות בניהול התזרים, אבל החיסרון הוא שהפיתוי עשוי להיות גדול יותר במקרה שכזה, וכך גם העלויות של החזר ההלוואות.
   
 8. יתרון הגודל – אחד היתרונות העיקריים של ריכוז הפעילות הפיננסית בחשבון אחד, הוא שככל שיש בחשבון יותר פעילות, בעיקר הכנסות, כך ניתן, לעתים קרובות, לקבל תנאים טובים יותר.
   
 9. מעקב מורכב – כמו כן, יש לזכור שכאשר מנהלים יותר מחשבון אחד, המעקב אחר הנעשה בחשבונות מורכב יותר, ויש להקדיש לכך יותר זמן ויותר תשומת לב.
   
 10. עלות מוגדלת – וכמובן, בשורה התחתונה, יש עלות גדולה יותר לניהול החשבונות בשל העמלות השונות. יחד עם זאת, ניתן לצמצם את העלות על ידי ניהול חשבונות בבנקים קטנים, שמציעים, לעתים קרובות, עלות נמוכה עד אפסית לניהול חשבון.
   

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להעברת חשבון בנק ו/או לפתיחת חשבון בנק חדש, אנא מלאו את הסעיפים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש