שתף

מתי אנשים לוקחים משכנתא לכל מטרה?

יש הרבה מאד אנשים שהולכים לבנק בדרישה לקבל משכנתא לכל מטרה, דווקא בכדי לכסות על חוב פתאומי אחר שצץ לפתע. מנגד, אנשים אשר רוצים לקנות רכב גדול ויוקרתי, אף הם יכולים לפנות לבנק ולבקש משכנתא לכל מטרה

02.10.2011

משכנתא לכל מטרה יכולה לפתור לנו הרבה מאד מצבים בחיים, ואף להיות הלוואה מפנקת במיוחד.

יש הרבה מאד אנשים שהולכים לבנק בדרישה לקבל משכנתא לכל מטרה, דווקא בכדי לכסות על חוב פתאומי אחר שצץ לפתע. מנגד, אנשים אשר רוצים לקנות רכב גדול ויוקרתי, אף הם יכולים לפנות לבנק ולבקש משכנתא לכל מטרה.

מדובר למעשה במעין שדרוג של ההלוואה הרגילה. כאן תקרת הסכום היא גבוהה במיוחד, פריסת התשלומים נוחה ומסלולי הריבית מגוונים. בדיוק בגלל זה חשוב לעשות דבר אחד לפני שמגישים בקשה של משכנתא לכל מטרה - לפנות אל יועץ משכנתאות מקצועי.

משכנתא לכל מטרה היא משכנתא רגילה

אמת, משכנתא לכל מטרה לא נועדה בשביל שנרכוש נדל"ן מסוים. כמו כן, נוכל להלוות מהבנק את מלוא סכום הכסף, ולא רק 70% מערך המוצר.

חוץ מזה, אין עוד שום הבדל בין משכנתא לכל מטרה, לבין המשכנתא הרגילה. פעמים רבות מדובר באותו הסכום, מסלולי הריבית משפיעים באותה צורה, ויש חשיבות להחלטה על פריסת התשלומים.

גם להחלטה על מספר המסלולים שבמסגרתם ניקח משכנתא לכל מטרה יש הרבה השפעה על החיים שלנו בעתיד.

בסופו של דבר, אנחנו הולכים להחזיר כסף לבנק במשך שנים רבות, ולכן חשוב שנדע לקחת את המסלול הנכון. יש הרבה מאוד דברים שצריך לקחת בחשבון. כמו משכנתא רגילה, גם במקרה של משכנתא לכל מטרה, הבנקים ממש נלחמים על הכסף שלנו, ורוצים כמובן שניקח את המשכנתא דווקא אצלם.

מכיוון שמשכנתא לכל מטרה לא נעשית במסגרת בנק למשכנתאות דווקא, התחרות היא אף הרבה יותר עזה. אז למה שאתם תעשו את כל החיפוש בעצמכם? פשוט תפנו אל יועץ משכנתאות.

בסופו של דבר מבחינה כלכלית, מדובר במסלול הזהה לזה של משכנתא רגילה. לכן יועצי משכנתאות מקצועיים, מתמחים גם בייעוץ עבור משכנתאות שנועדו למטרות שונות.

הם יעזרו לכם למצוא את המסלול המשתלם ביותר עבורכם, וכך אתם תוכלו להחזיר את המשכנתא בתנאים שנוחים לכם.

האם כולם מתמחים בכך?

היום, רוב היועצים שעוסקים בתחום המשכנתאות, יכולים לתת יעוץ גם במקרה של משכנתא לכל מטרה.

יחד עם זאת, חשוב כמובן לברר קודם לכן עם היועץ מה תחומי ההתמחות שלו.

יש היום אף יועצים, שספינת הדגל שלהם היא דווקא בתחום של משכנתא לכל מטרה, אף יותר מתחום הנדל"ן.

ההמלצה שלנו היא בסופו של דבר ללכת ליועץ עם הידע המקצועי הטוב ביותר בתחום שאתם צריכים. לפעמים משכנתא עבור ניתוח בחו"ל צריכה להתבצע בתנאים שונים מאשר משכנתא עבור רכב חדש.

בכל מקרה, השורה התחתונה היא שאם אתם שוקלים לקחת משכנתא לכל מטרה, לכו הישר אל יועץ משכנתאות. יכול להיות שאפילו תגלו שאתם לאו דווקא צריכים לקחת משכנתא לכל מטרה, אלא להסתפק בהלוואה הרגילה של הבנק.

בכל מקרה התשובות המקצועיות יהיו אצל היועץ.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש