שתף

משרד האוצר מציג: מעכשיו אפשר לקרוא בקלות את דו``ח הפנסיה

משרד האוצר מציג: מעכשיו אפשר לקרוא בקלות את דו``ח הפנסיה

17.04.2016

אחת לשנה מקבל כל בעל חיסכון פנסיוני דו"ח מפורט, אשר מיועד לספק לו תמונה מקיפה בנוגע לחיסכון עצמו, להיקפו, לביצועיו, לדמי הניהול שנגבו ממנו ועוד. הבעיה היא, שרוב החוסכים לא מתעכבים על הדו"ח הזה ולא יודעים מה מתרחש בו - פשוט משום שהוא מוצג בצורה לא פשוטה להבנה. יוזמה חדשה של משרד האוצר אמורה לשים לזה סוף.

 

טופס העברת קופת גמל / קרן פנסיה

 

דו"ח הפנסיה השנתי אינו חידה מורכבת

 

עד ליוזמה שהגה משרד האוצר ממש לאחרונה, דו"חות הפנסיה נראו כמו בליל בלתי מובן של מילים ומספרים. אדם שרצה לדעת מה באמת מתרחש בחיסכון הפנסיוני שלו, נדרש להשקיע זמן רב ומאמצים רבים בקריאתו. לא מעט חוסכים אף פנו לאיש מקצוע מתחום הפנסיה, שיפרש עבורם את הכתוב.

 

אנשי משרד האוצר הבינו כי מדובר במצב לא הגיוני בעליל: זכותם של החוסכים לקבל דו"ח מובן ונהיר, כזה שיוכלו להבין ממנו כל מה שהם צריכים לדעת מבלי להידרש למאמצים חריגים. ההבנה הזו היא שהולידה את הרעיון החדש: הנגשת דו"חות הפנסיה השנתיים לכלל הציבור.

 

כך, יכול עכשיו כל חוסך לפנסיה - ותיק וחדש, שכיר או עצמאי - להיכנס לאתר הייעודי שהקים משרד האוצר בין היתר למטרה זו, אתר `האוצר שלי`, ולהבין בעזרתו בצורה הברורה ביותר מה מפורט בדו"ח השנתי.

 

כעת יכול למעשה כל אדם להתיישב מול המחשב, להיכנס לאתר `האוצר שלי` כשבידו דו"ח הפנסיה השנתי ולהבין בקלות, שלב אחר שלב, מה בדיוק מופיע במסמך. בדרך זו יוכל החוסך לא רק להבין מה מצבו של החיסכון החשוב כל כך, אלא גם להפוך צרכן חכם ולהשוות בין החסכונות השונים (על סמך הנתונים המופיעים בדו"ח) - בדרך למציאת תכנית הפנסיה המתאימה והמשתלמת ביותר.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש