שתף

משרד האוצר השיק אתר להשוואה בין קרנות פנסיה

אתר האינטרנט החדש אמור להוות מקור מידע זמין על ביצועי 22 קרנות הפנסיה החדשות ובכך ייתן צוהר נוסף להשוואת תשואות וביצועי קרנות הפנסיה החדשות בארץ

27.07.2010

אגף שוק ההון במשרד האוצר השיק את מערכת "פנסיה נט" להשוואת תשואות וביצועי קרנות הפנסיה החדשות ב ישראל.

אתר האינטרנט החדש, שכתובתו pensyanet.mof.gov.il, אמור להוות מקור מידע זמין על ביצועי 22 קרנות הפנסיה החדשות ובכך ייתן צוהר נוסף להשוואת תשואות וביצועי קרנות הפנסיה החדשות בארץ.

"פנסיה נט" מאפשרת מדידה, הצגה והשוואת קרנות הפנסיה על ביצועיהן.

בנוסף, אתר "פנסיה נט" מאפשר השוואה בין קרנות הפנסיה החדשות לבין הקרנות הכלליות.

כל זאת, באמצעות טבלאות, גרפים ודוחות השוואה בין  תשואות של כמה מקרנות פנסיה הפועלות בישראל.

כמו כן, מספקת המערכת מדידות והשוואות, בנוסף להפקת תרשימים בין החברות המנהלות את קרנות הפנסיה השונות, השוואה בין תשואות הפנסיה על בסיס סוג הקרן הפנסיונית.

בנוסף, מסוגלת המערכת להפיק השוואת תשואות בין קרנות הפנסיה השונות הפועלות בארץ למדדים נבחרים בשוק המסחר הפיננסי הישראלי, כגון: מדד אגרות החוב הממשלתיות הסחירות, מדד ת"א 100. כמו גם: מדד ת"א 25.

הדבר נעשה בהתאם לפרופיל הנחוץ למשתמש, בדומה לאפשרויות הקיימות כיום במערכת "גמל נט".

קרנות הפנסיה החדשות הן קרנות פנסיה אשר החלו לפעול החל מחודש ינואר 1995.

תוכנית הפנסיה בקרנות אלו היא תוכנית פנסיה מקיפה, הקרויה כך משום שהיא אינה מעניקה רק קצבה חודשית המשולמת מרגע הפרשיה לגמלאות, אלא היא כוללת כיסוי למקרי נכות או למקרי מוות, בשעה שהעובד הועסק במקום עבודתו.

לעומתן, קרנות הפנסיה הכלליות כוללות הבטחה לקצבת זקנה והבטחת קצבה לאלו שהגמלאים המנוחים, בעלי הפנסיה הותירו מאחור, נשותיהם ובעליהן.

בעזרת מערכת "פנסיה נט" ניתן להפיק תרשימים וטבלאות למדידה ולהשוואה של תשואות קרנות הפנסיה לפי חתכים שונים, וכן לערוך השוואת תשואות של קרנות הפנסיה ביחס למדדי שוק נבחרים אחרים.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להשוואת תוכניות אנונה, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש