שתף

משכנתא על נכס קיים: 5 דברים שחשוב לדעת

משכנתא על נכס קיים: 5 דברים שחשוב לדעת

09.03.2015

מחפשים מידע על משכנתא על נכס קיים? הגעתם אל המקום הנכון. כל מה שרציתם לדעת על לקיחת משכנתא על נכס קיים 

 

 1. הלוואה לכל צורך - משכנתא מסוג זה, הנקראת לעתים קרובות גם משכנתא לכל מטרה, היא למעשה הלוואה שאתם יכולים לקבל מהבנק באמצעות משכון הדירה הנמצאת בבעלותכם.
  את סכום ההלוואה שאתם מקבלים, אתם יכולים לנצל לכל מטרה (שיפוצים, סגירת מינוס, עזרה לילדים ברכישת דירה וכו`). גובה המשכנתא שניתן לקבל תלוי בערכה של הדירה ובתנאים ובמגבלות של בנק ישראל על אחוזי המימון שניתן לקחת באותה עת. ערכה של הדירה נקבע על ידי שמאי שנשלח אליכם על ידי הבנק.

   
 2. משכנתא על נכס קיים – ריביות משתלמות: היתרון הבולט של הלוואה הנלקחת באמצעות משכנתא על נכס קיים הוא הריבית הנוחה והתנאים הטובים שאתם יכולים לקבל בהשוואה להלוואות אחרות, זאת מאחר שלבנק עומדת ערבות בדמותו של הבית הממושכן.

   
 3. סכומים גדולים - בדרך כלל, נהוג להשתמש בלקיחת משכנתא על דירה קיימת לצורך לקיחת הלוואות גדולות יחסית, המיועדות למגוון רחב של מטרות. זאת, מכיוון שלקוחות פרטיים יתקשו לקבל סכומים גדולים כמו מאות אלפי שקלים, ללא ערבון משמעותי בדמותו של בית.

   
 4. משכנתא על נכס קיים – חשוב לדעת: אם יש לכם עדיין משכנתא מקורית על הנכס אותו אתם ממשכנים, עליכם לקחת את המשכנתא החדשה, בבנק שבו לקחתם את המשכנתא המקורית.
  אם סיימתם כבר לשלם את המשכנתא עליו, או שכלל לא הייתה זו, תוכלו לפנות לכל הבנקים למשכנתאות, על מנת לקבל אותה.
  הבנקים צפויים לבקש ממכם שורה של מסמכים שיעידו על מצבכם הפיננסי לאורך השנים ובהתאם לקבוע את רמת סיכון והריבית שיציעו לכם.
  זכרו שכמו בלקיחת משכנתא רגילה, גם במקרה זה ניתן ורצוי להתמקח כדי לקבל את ההצעה הטובה ביותר.

   
 5. עדכון הבנק - שימו לב, אם אתם משתמשים בהלוואה לצורך רכישת נכסים, יש ליידע את הבנק, והדבר עשוי להוזיל את הריבית, שכן הנכס הנרכש יכול לשמש גם הוא כעירבון.
האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:
במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש