שתף

משכנתא משלימה: 5 דברים שחשוב לדעת

משכנתא משלימה: 5 דברים שחשוב לדעת

14.04.2015

מחפשים מידע על משכנתא משלימה? המאמר הזה הוא עבורכם

 

טופס הזמנת הצעות מחיר - ריבית משכנתא

 

 1. מה זה משכנתא משלימה – מדובר למעשה משכנתא בנקאית רגילה, אותה ניתן לקחת, כדי להשלים את הסכום שנותנים בנקים למשכנתאות לזכאים, בתנאים מיוחדים שמציעה המדינה למי שעומד בשורת קריטריונים רלבנטיים.

   
 2. מהי המשכנתא לזכאים - המדינה מעניקה מזה עשרות שנים הטבות בדיור לאנשים שעומדים בשורה של קריטריונים, ובראשם אפשרות לקבל משכנתא בתנאי ריבית נוחים (כאשר המדינה מעניקה להם למעשה ערבות).
  עם זאת - המשכנתא הזו מוגבלת בסכום, כך שבמקרים רבים היא אינה מספיקה לרכישת בית - ולכן יש צורך בלקיחת משכנתא משלימה, בתנאים השוררים באותה תקופה במשק, אותה מעניקים הבנקים למשכנתאות.

   
 3. כמה שווה ההטבה לזכאים? תלוי בתקופה ובריבית במשק. לא תמיד הריבית שהמדינה מעניקה לזכאים משתלמת הרבה יותר מהריבית במשק ולעתים אף המצב הפוך.
  עם זאת, המשכנתא שמעניקה המדינה לזכאים קבועה ואינה חשופה לשינויים.
  כמו כן, הבנקים נוטים לתת תנאים טובים יחסית למי שיש לו כבר משכנתא לזכאות מטעם המדינה, ביחס ללווים בעלי פרופיל דומה אשר אינם נעזרים בהלוואה בערבות מדינה.

   
 4. מי יכול לקבל את ההלוואה מהמדינה? הפרמטרים שקובעים את הזכאות כוללים בין השאר את המצב המשפחתי, שנת עליה לישראל, גיל, ילדים, שירות צבאי ועוד (ומשתנים מעת לעת בהתאם להחלטות הממשלה).
  אם אתם רוצים לברר אם אתם זכאים תוכלו לעשות זאת באמצעות אתר משרד השיכון או להיעזר בבנקים למשכנתאות.

   
 5. משכנתא משלימה – איך מקבלים אותה? את המשכנתא המשלימה מקבלים מהבנק לאחר שקיבלתם את תעודת הזכאות.
  חשוב לדעת כי המשכנתא שתקבלו היא למעשה משכנתא נפרדת, כך שלמעשה יש לכם שתי משכנתאות שונות, שיתנהלו בנפרד זו מזו מבחינה חשבונאית.
  מאחר שגם ההלוואה מהמדינה נלקחת דרך בנק למשכנתאות, מקובל בדרך כלל לקחת אותן באותו הבנק.


לקבלת הצעה בנושא : ייעוץ משכנתא | הלוואות לכל מטרה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש