שתף

משכנתא ל-30 שנה

משכנתא ל-30 שנה

09.03.2015

מחפשים מידע על משכנתא ל-30 שנה? הגעתם אל המקום הנכון. כל מה שרציתם לדעת על משכנתא ל-30 שנה

 

אחת הדרכים הפשוטות והנוחות ביותר להקל על ההחזר החודשי של המשכנתא - היא לפרוס אותה לתקופה ארוכה.

נכון לעת זו (תחילת 2015) בנק ישראל מגביל את התקופה המקסימלית להחזרה של המשכנתא, למשך של 30 שנה. בעבר, ניתן היה לקחת גם משכנתאות לתקופות ארוכות יותר, אך תיקון לחוק שעבר באחרונה אסר על הבנקים לאפשר זאת, כדי לצמצם את הסכנה הכרוכה בלקיחת הלוואות גדולות ליחידים ולמשק כולו - וכעת לא ניתן עוד לקחת הלוואות לתקופה ארוכה של מעל 30 שנה.

 

להצעת מחיר בנושא ייעוץ משכנתא

 

כאשר אתם לוקחים משכנתא ל-30 שנה, עליכם לזכור שכל הארכה של משך ההחזרה מייקרת את סך העלות הכללית של המשכנתא.

ככל שהמשכנתא קצרה יותר, כך העלות הכללית שלה ושל סך תשלומי הריבית על ההלוואה, תהיה נמוכה יותר. עם זאת, מאחר שקיצור משך ההלוואה מגדיל את ההחזר החודשי, במקרים לא מעטים, הפריסה לטווח ארוך נוחה יותר לרוב המשפחות.

חשוב לזכור כי החזר חודשי גבוה יתר על המידה יכול גם לגרור משפחות לא מעטות למינוס, כלומר ללקיחה של הלוואות יקרות משמעותית ביחס להלוואת המשכנתא, שהיא ברוב המקרים ההלוואה הזולה ביותר שניתן לקבל מאחר שהבית הנרכש משמש כעירבון בעבור הבנק המלווה.

 

משכנתא ל-30 שנה – ההחלטה

 

כיצד מחליטים מהי הפריסה המתאימה ביותר עבורכם ולכמה שנים לקחת את ההלוואה לרכישתה של הדירה? הדבר תלוי כמובן ביכולת ההחזר החודשית שלכם כרגע ובזו שתהיה לכם לפי הערכתם בעתיד.

 

בכל מקרה - זכרו כי ההחלטה שקיבלתם אינה בלתי ניתנת לשינוי. ניתן לשנות את המשכנתא במהלך חייה, להאריך או לקצר אותה ולהחליף מסלולים - במסגרת של מחזור משכנתא. כלומר, גם אם יש לכם כבר משכנתא ואתם רוצים להחליף אותה באחרת, בתנאים טובים או נוחים יותר עבורכם, אתם יכולים לעשות זאת – דרך הבנק שבו לקחתם את המשכנתא הנוכחית שלכם או בבנק אחר למשכנתאות.

 

לקבלת הצעה בנושא : ייעוץ משכנתא | הלוואות לכל מטרה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש