שתף

משכנתא ל-25 שנה: 5 דברים שכדאי לדעת

משכנתא ל-25 שנה: 5 דברים שכדאי לדעת

13.04.2015

רוצים לקחת משכנתא ל-25 שנה? הגעתם אל המקום הנכון. כל מה שרציתם לדעת על משכנתא ל-25 שנה

 

כשאתם נוטלים משכנתא ל- 25 שנה עליכם לשים לב לנושאים הבאים :

 

 

 1. פריסה ארוכה - אחת הדרכים הטובות ביותר להקל על הקושי שמתלווה לתזרים המזומנים בשל הצורך להחזיר בכל חודש סכום גדול לטובת המשכנתא, הוא לפרוס את המשכנתא למשך זמן ארוך - למשל לקחת משכנתא ל-25 שנה.
  כאשר אנו פורסים את המשכנתא על פני תקופה ארוכה שכזו, ההחזר החודשי קטן והדבר מקל עלינו לעמוד בהחזר מבלי להיקלע לחובות.

   
 2. עלות הפריסה ללקיחת משכנתא לטווחים ארוכים כמו משכנתא ל-25 שנה, יש כמובן מחיר. העלות הכוללת של המשכנתא גדלה ככל שהתקופה ארוכה יותר.

   
 3. משכנתא ל-25 שנה, מתי זה כדאי - במקרים רבים העלות הנוספת שמתווספת כתוצאה מהארכת המשכנתא קטנה יותר מהעלויות שעלולות להיגרם למי שלוקח משכנתא שההחזר החודשי שלה גבוה מכפי יכולתו.
  דבר זה עלול במקרים רבים לגרום למחזיר המשכנתא להיקלע לחובות ולהזדקק לכסף או הלוואות נוספות שיהיו כמעט תמיד יקרות יותר מהלוואת המשכנתא, כך שהעלות המצטברת תהיה גדולה יותר מאשר לקיחת משכנתא ל-25 שנה.

   
 4. חלוקה למסלולים – גם אם רוצים לקחת משכנתא ל-25 שנה, אתם לא חייבים לבחור באורך זה לכל הסכום וכדאי לכם לזכור שאפשר לחלק את המשכנתא למסלולים שונים באורכים שונים.

   
 5. משכנתא ל-25 שנה, אפשר לשנות – גם אם לקחתם משכנתא ל-25 שנה, זה לא אומר בהכרח שאתם חייבים להישאר איתה לנצח. ראשית, בהתאם למסלול אותו בחרתם, ייתכן שתהיה לכם אפשרות לפרוע את המשכנתא או את חלקה, אם יגיע לרשותכם סכום גדול.
  שנית, ניתן תמיד למחזר את המשכנתא ולשנות את תנאיה, דבר שמשתלם במיוחד אם תנאי הריבית במשק השתנו לטובה באופן משמעותי ביחס לתקופה בה לקחתם את המשכנתא המקורית שלכם.
  מחזור משכנתא יכול להועיל לכם גם אם יכולת ההחזר החודשית שלכם השתנתה בצורה משמעותית.

 

לקבלת הצעה בנושא : ייעוץ משכנתא | ריבית משכנתא

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש