שתף

משכנתא ל-20 שנה - חמישה דברים שחשוב לדעת

משכנתא ל-20 שנה - חמישה דברים שחשוב לדעת

12.04.2015

מחפשים מידע על משכנתא ל-20 שנה, הגעתם אל המקום הנכון. כל מה שרציתם

 

לדעת על לקיחת משכנתא ל-20 שנה


משכנתא ל- 20 שנה היא תקופת הזמן הפופולארית ביותר בקרב נוטלי משכנתאות. ישנם מספר נושאים שחשוב לשים לב אליהם כשאתם לוקחים משכנתא ל- 20 שנה
 

 1. מגבלת מקסימום - אחד הפרמטרים החשובים והמשפיעים ביותר על המשכנתא, הוא משך חייה.
  כאשר אתם לוקחים משכנתא - ניתן לפרוס אותה על פני מספר שנים, כאשר בנק ישראל קובע את התקנות שמגבילות את אורך חייה (כך למשל בסוף 2014 החליט בנק ישראל כי אורך החיים המקסימלי של המשכנתא יהיה עד 30 שנה, בעוד שבעבר התאפשר לקחת משכנתאות גם לתקופה ארוכה יותר).

   
 2. אפשר לחלק – כאשר אתם לוקחים את המשכנתא, ניתן גם לקחת אותה במסלולים שונים, ובכל מסלול לבחור מספר שנים אחר להחזר, משכנתא ל-20 שנה, משכנתא ל-15 שנה, משכנתא ל-30 שנה וכו`.

   
 3. מה עדיף - באופן עקרוני המשוואה פשוטה, ככל שטווח ההחזר של המשכנתא ארוך יותר, כך ההחזר החודשי קטן יותר דבר שמאפשר לכם להתמודד ביתר קלות עם תזרים המזומנים הקבוע.
  מנגד, עלות ההלוואה הכוללת מתייקרת. יש לזכור שהחזר חודשי גבוה עלול לקלוע אתכם למצוקת תזרים מזומנים ולהצריך אתכם לקחת הלוואות לכל מטרה אחרות יקרות יותר.

   
 4. המשכנתא הממוצעת - על פי הנתונים רוב האנשים בוחרים במסלולים קצרים יותר מהמקסימום האפשרי – כך שלקיחת משכנתא ל-20 שנה היא אחת האלטרנטיבות המקובלות ביותר בישראל.
  הלוואה של משכנתא ל-20 שנה נחשבת לממוצעת ובהחלט עשויה להתאים לחלק גדול מלוקחי המשכנתאות, זאת מאחר שהיא לא קצרה מדי, מה שעלול לגרום להחזר חודשי גבוה, אך אינה ארוכה מאוד ולפיכך לא יקרה מדי בהשוואה לאלטרנטיבות אחרות.

   
 5. איך לוקחים - אם אתם רוצים לקחת משכנתא ל-20 שנה או לבדוק כמה היא תעלה לכם, אתם יכולים לעשות זאת באמצעות השוואה מדוקדקת ופניה לבנקים השונים למשכנתאות כדי לקבל הצעות ולהשוות ביניהן.
  רצוי לבקש הצעה לפי מסלול זהה כדי שתוכלו להשוות ביתר קלות את העלות הכוללת ואת הריביות שתקבלו מהבנקים, אם תבקשו לקחת משכנתא ל-20 שנה.לקבלת הצעה בנושא : ייעוץ משכנתא | הלוואות לכל מטרה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש