שתף

משכנתא ל-15 שנה

משכנתא ל-15 שנה

11.04.2015

מחפשים מידע על משכנתא ל-15 שנה? הגעתם אל המקום הנכון. כל מה שרציתם לדעת על משכנתא ל-15

שנה כאשר אתם ניגשים אל הבנק למשכנתאות ולוקחים משכנתא חדשה, אחת ההחלטות החשובות שעליכם לקבל היא אורך חייה של המשכנתא. כיצד מחליטים אם לקחת משכנתא ל-15 שנה, משכנתא ל-20 שנה או משכנתא קצרה יותר? ובכן - יש לא מעט שיקולים אותם יש לקחת בחשבון. הנה כמה דברים שחשוב לדעת:


להצעת מחיר בנושא ייעוץ משכנתא

 

 1. מחיר הזמן - הנוסחה הבסיסית אותה יש להבין היא זו, ככל שהמשכנתא שלכם נלקחת לתקופה ארוכה יותר כך העלות הכוללת שלה גדלה. כלומר – הארכת חיי המשכנתא עולה לכם בסופו של דבר כסף.

   
 2. נוחות בתזרים - מצד שני, הארכת חיי המשכנתא מאפשרת לכם להפחית את גובה ההחזר החודשי, דבר שמקל על ניהול תזרים המזומנים השוטף. כאשר תזרים המזומנים הזה בעייתי, אתם עלולים להיקלע למינוס ולהיאלץ לקחת הלוואות אחרות מלבד המשכנתא כדי לכסות אותן, ואלו בדרך כלל יהיו הלוואות יקרות יותר.

   
 3. אורך ממוצע - אורך ממוצע של חיי משכנתא נע בדרך כלל סביב משכנתא ל-15 שנה עד משכנתא ל-25 שנה, כך שמשכנתא ל-15 שנה נחשבת לקצרה יחסית ובדרך כלל רוב האנשים מעדיפים משכנתאות מעט ארוכות יותר. זכרו שניתן גם לפצל את המשכנתא לחלקים במסלולים שונים וכל מסלול יכול להימשך לתקופה אחרת.

   
 4. איך בוחרים – יש לא מעט שיקולים שצריך לקחת בחשבון – למשל גובה ההון העצמי שעומד לרשותכם, הריבית ששוררת במשק בזמן לקיחת המשכנתא, גובה המשכנתא שלה אתם זקוקים כדי לרכוש את הדירה, יחס ההכנסות-הוצאות החזוי לכם לשנים הקרובות ועוד.
  הנוסחה המקובלת היא לחשב את ההחזר החודשי כך שלא יעלה את שליש מההכנסה נטו הפנויה שלכם. אם ההחזר יוצא גבוה יותר, ייתכן שכדאי לכם לפרוס את המשכנתא ליותר שנים.

   
 5. אפשר להחליף - זכרו שגם אם לקחתם משכנתא ל-15 שנה או לכל תקופה אחרת, ניתן למחזר את המשכנתא ולהחליף אותה במהלך חייה, דבר שבהחלט עשוי להשתלם אם התנאים במשק השתנו באופן משמעותי ביחס לאלו ששררו בעת לקיחת המשכנתא.

   

לקבלת הצעה בנושא : ביטוח משכנתא | ריבית משכנתא

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש