שתף

משכנתא ל-10 שנים: 4 דברים שחשוב לדעת

משכנתא ל-10 שנים: 4 דברים שחשוב לדעת

10.04.2015

מחפשים מידע על משכנתא ל-10 שנים? הגעתם אל המקום הנכון. כל מה שרציתם לדעת על משכנתא ל-10 שנים


כאשר אתם עומדים לקחת משכנתא, אחד הנושאים החשובים ביותר שבהם עליכם להכריע הוא אורך חיי המשכנתא. אורך החיים של המשכנתא משפיע משמעותית על גובה ההחזר, על התנאים שבהם היא מוענקת וכמובן על העלות הכללית שלה. הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

 

להצעת מחיר בנושא ייעוץ משכנתא

 

 1. השפעת אורך חיי המשכנתא - הנוסחה לחישוב פשוטה: ככל שהמשכנתא ארוכה יותר, כך העלות שלה תהיה גדולה יותר (חישוב מדויק של העלויות תלוי בריביות שאתם משלמים ובגובהה של המשכנתא שאתם לוקחים). עם זאת, ככל שאתם מאריכים את חייה של המשכנתא, גובהו של ההחזר החודשי שלכם יתקצר.

   
 2. האורך המקובל של המשכנתא - רוב האנשים לוקחים משכנתאות במסלולים ארוכי טווח של 20-25 (ולפעמים אף 30 שנה), אבל לעתים יש מי שמעדיף לקחת דווקא משכנתאות קצרות כמו למשל מסלול של משכנתא ל-10 שנים. במשכנתא שכזו ההחזר החודשי עשוי להיות גבוה יחסית, אבל העלות הכוללת שלה תהיה נמוכה מפני שהתקופה שבה אתם משלמים ריבית תהיה קצרה.

   
 3. משכנתא ל-10 שנים, למי זה מתאים - משכנתא לעשר שנים יכולה להתאים למשל לאנשים שנמצאים בשלב שבו יכולת ההשתכרות שלהם נמצאת בתקופה יציבה וטובה - והם יכולים להרשות לעצמם להחזיר סכומים גדולים מבלי לפגוע בתזרים המזומנים הרגיל שלהם ולהיקלע לחובות שיצריכו אותם לקחת הלוואות יקרות יותר.
  במקרה שכזה, לקיחת משכנתא ל-10 שנים יכולה להיות זולה משמעותית מאשר לקיחת משכנתאות ממושכות יותר. משכנתא מסוג זה יכולה להתאים גם למשקיעים שמעוניינים למכור את הנכס הנרכש תוך שנים אחדות.

   
 4. תמיד אפשר לשנות – אם לקחתם משכנתא ל-10 שנים, וגיליתם בדיעבד שגובה ההחזר החודשי מקשה על תזרים המזומנים שלכם, אתם יכולים לפנות לבנק שבו לקחתם את המשכנתא (וגם לבנקים אחרים) ולבדוק אפשרות למחזר את המשכנתא, כך שהפריסה החדשה שלה תהיה ארוכה יותר וההחזר החודשי נמוך יותר.

   

לקבלת הצעה בנושא : ביטוח משכנתא | ריבית משכנתא

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש