שתף

משכנתא לרכישת קרקע: 4 דברים שחשוב לדעת

משכנתא לרכישת קרקע: 4 דברים שחשוב לדעת

09.03.2015

מחפשים מידע על משכנתא לרכישת קרקע? הגעתם למקום הנכון, כל מה שאתם רוצים לדעת על משכנתא לרכישת קרקע

 

 1. בונים לבד - רוב האנשים לוקחים משכנתא על מנת לקנות דירה, אבל בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים באופציה אחרת - קניית קרקע, באמצעות לקיחת משכנתא לרכישת קרקע.
  רוב האנשים שלוקחים משכנתא לקניית קרקע עושים זאת כדי לבנות עליה באופן עצמאי, בעזרת קבלן, את בית החלומות שלהם. חלק אחר, קונה את הקרקע לצורך השקעה כלכלית בלבד, בכוונה למכור אותה בעתיד, בהנחה ששוויה יאמיר בחלוף השנים.

   
 2. משכנתא לרכישת קרקע, איך לוקחים - משכנתא לרכישת קרקע ניתן לקחת, בדיוק כמו משכנתא רגילה, בכל הבנקים למשכנתאות.
  אחוזי המימון שניתן לקבל דומים בד"כ לאלו של דירה מבחינת המגבלות של בנק ישראל, אך עם זאת הבנקים נוטים לאשר אחוזי מימון נמוכים יותר לקרקע, ודורשים יותר הון עצמי מהרוכש מאשר בעסקה רגילה - מאחר שמדובר בתחום מסוכן יותר עבורם מאשר משכנתא רגילה.

   
 3. מה בודקים הבנקים - בעת לקיחת משכנתא לרכישת מגרש תבוצע על ידי הבנק הערכת שווי של המגרש, כדי לקבוע את שוויו ואת גובה המשכנתא שתוכלו לקבל.
  הבנקים גם יבדקו את מיקום הנכס, את רישומו, את הבעלות עליו וכמובן גם את מצבכם הפיננסי, בדיוק כמו בלקיחה של משכנתא רגילה.

   
 4. הפרדה בין הקרקע לבנייה - אם אתם רוכשים את הקרקע כדי לבנות עליה בית – חשוב לדעת כי ניתן לקחת את המשכנתא בנפרד. ראשית, משכנתא לרכישת קרקע ורק לאחר מכן משכנתא שנועדה לצורך מימון בנייתו של הבית.

 

היתרון: כדי לרכוש את הקרקע לא צריך להציג בינתיים תכניות והיתרים לבניה, שכן המשכנתא ניתנת לטובת רכישת המגרש.

 

אם תרצו לאחר מכן לקחת משכנתא עבור בנייה תצטרכו להביא את האישורים המתאימים על מנת לקבל את המשכנתא הזו, ואת הכסף תקבלו בחלקים במקביל להתקדמותו של תהליך הבנייה בכפוף לאישורו של הבנק בכל שלב ושלב של התהליך.

 

דרך קלה ונכונה לקבלת משכנתא המתאימה לצרכים שלכם, הינה ע"י סיוע יועץ משכנתאות מומחה שיעבוד עבורכם. השאירו פרטים וקבלו הצעה לשירות

 

האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש