שתף

משכנתא לרכישת דירה

אחד השלבים הכי חשובים בחייו של כל זוג צעיר הוא קניית הדירה. בסופו של דבר, אנשים חוסכים כל חייהם כדי לקנות נכס משלהם כדי לחיות בצורה נוחה יותר, ללא בעל בית וגם כדי שיהיה משהו בעל ערך להשאיר לילדים. המציאות בישראל היא כזו שלא מאפשרת לזוג ממוצע עם הכנסה ממוצעת לרכוש דירה בעצמם ויש צורך בעזרה מכמה כיוונים.

 

רכישת דירה על ידי משכנתא

 

גם אם מתנהלים נכון וחוסכים כל החיים, יש צורך בלקיחת משכנתא לרכישת דירה ואפילו, בחלק גדול מהמקרים, בעזרה מההורים.
מחיר דירה חדשה בישראל עולה כל הזמן, למרות ההבטחות של הממשלה לטפל בנושא, וכיום, צריך להיפרד לפחות ממיליון וחצי שקלים על מנת לקנות דירה ממוצעת ובינונית בגודלה. מרבית הדירות בפרויקטים החדשים במרכז הארץ עולות הרבה יותר ולכן, רוב הזוגות גולשים לפריפריה, קונים דירות יד שנייה או שלישית, מסתמכים על זכייה בפרויקטים של מחיר למשתכן, לוקחים הרבה מאוד כסף מההורים או פשוט נשארים לגור בשכירות במשך שנים ארוכות. כאשר בוחרים לפנות לכיוון רכישה של דירה, יש כמה שלבים שצריך לעבור וכמה קריטריונים שצריך לעמוד בהם לפני לקיחת המשכנתא לדירה.

 

משכנתא לרכישת דירה- בניין מגורים

 

 

כנון החזר המשכנתא לדירה

כדי לקחת משכנתא לרכישת דירה מרבית הבנקים בישראל דורשים הון עצמי ראשוני של כ-30 אחוזים מערך הדירה. כדי להגיע לסכומים הללו, שמסתכמים לרוב בכחצי מיליון שקלים פחות או יותר, יש צורך בעזרה לא קטנה מההורים או ממקורות מימון שונים. בהמשך צריך הזוג להוכיח שהוא מסוגל לעמוד בהחזר של כמה אלפי שקלים בחודש וכן יש צורך לבחור ממגוון מסלולים של משכנתאות והחזרים, כולל מסלולים צמודי מדד ולא צמודי מדד, כדי לראות כיצד יהיה אפשר להחזיר את הסכום במלואו ובאיזו רמת סיכון. מדובר בהתחייבות הכלכלית הגדולה ביותר שעומדת בפני מרבית הזוגות במשך כל ימי חייהם ויש להתייחס למשכנתא בכובד ראש, כולל בתכנון ובבחירת המסלול.

 

פנו אלינו לקבלת הצעה

 

במידה והנכם עומדים בפתחו של תהליך רכישה, ניתן לפנות אלינו על באמצעות מילוי השדות בטופס ולקבל הצעה משתלמת מנציג עבור משכנתא לרכישת דירה .

האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:
במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש