שתף

משכנתא לקבוצת רכישה: 5 דברים שצריך לדעת

משכנתא לקבוצת רכישה: 5 דברים שצריך לדעת

09.03.2015

מחפשים מידע על משכנתא לקבוצות רכישה? כל מה שרציתם לדעת על משכנתא לקבוצות רכישה

 

 1. כדאי או לא? אחת הדרכים הנפוצות ביותר בשנים האחרונות לרכישת דירה מוזלת היא הצטרפות לקבוצת רכישה.
  למרות שלל מגבלות שהוטלו על הקבוצות האלה – עדיין, כשהן פועלות ומנוהלות היטב, הן יכולות לחסוך לחברים בהם לא מעט כסף בשל דילוג על היזם.
  עם זאת, חשוב להיזהר בבחירת חברי הקבוצה והפרויקט – ולהבין מראש את הסיכונים הטמונים בקבוצות שכאלה.

   
 2. משכנתא לקבוצת רכישה – איך זה עובד? משכנתאות לקבוצת רכישה הן עניין מורכב ומסובך יותר מאשר לקיחה של משכנתאות רגילות.
  כיצד אם כן לוקחים משכנתא לקבוצת רכישה? ההבדל העיקרי הוא שהמשכנתאות הללו נלקחות בצוותא באותו הבנק, מאחר שחברי הקבוצה תלויים אחד בשני.
  כל חברי הקבוצה חותמים על הסכם מול הבנק כדי לקבל ממנו את ההלוואות הדרושות.

   
 3. הרישום בבנק - הבנק המממן את הפרויקט ירשום משכנתא כוללת על הקרקע בשלמותה כדי להבטיח את התחייבות המשתתפים. ההלוואה עצמה ניתנת לכל אחד מחברי הקבוצה באופן נפרד כאשר בהתאם לקצב התקדמותה הבנייה משוחררים הכספים מהבנק לחשבונותיהם של הלווים ומועברים לתשלומים הנדרשים.

   
 4. משכנתא לקבוצות רכישה, חשבון אחד - הסכומים המשוחררים מהמשכנתאות מועברים באמצעות הפקדה לחשבון בנק מיוחד. בחשבון זה יש זכויות חתימה רק לנציגות הקבוצה. זהו חשבון הפרויקט שמשועבד לטובת הבנק. הכספים ממנו יוצאים לתשלומי הפרויקט השונים באישורו של הבנק. אם יש לקוח שאינו זקוק למשכנתא או לקוח שלא אושרה לו משכנתא והוא חבר בקבוצת הרכישה בכל מקרה, הם מחויבים להפקיד בחשבון הזה את כל העלויות הנדרשות בעבור היחידה שבבעלותם.

   
 5. משכנתא לקבוצת רכישה, עלויות - בחירת הבנק נעשית על ידי נציגות הקבוצה והיא גם זאת שמנהלת את המשא ומתן על התנאים, הריבית והמסלולים מול נציגי הבנק.
  שיעור המימון נקבע מעלות הנכס לבנייה ולא משוויו כדירה גמורה, זאת מאחר ומדובר בפרויקטים של בנייה עתידית.
  בנוסף, יש לשלם עמלת ליווי פיננסי, שהיא עמלה שדומה לזו שמשלמים קבלנים, עמלה שלא נדרשת בעת לקיחת משכנתא רגילה, זאת בצד עמלות נוספות על המשכנתאות. בדרך כלל הריביות אשר משולמות כאשר נלקחת משכנתא לקבוצת רכישה הן גבוהות יותר, מאחר שהסיכון גדול יותר בעבור הבנק.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש