שתף

משכנתא לחד-הוריות: 5 דברים שחשוב לדעת

יותר מכ-15 אחוזים מכלל המשפחות בישראל הן משפחות חד-הוריות. שיעור שצפוי לגדול. לא רבים יודעים, אך הן זכאיות להטבות בעת לקיחת משכנתא. הפרטים המלאים, בכתבה שלפניכם

18.07.2017

מחפשים מידע על משכנתא לחד-הוריות? הגעתן אל המקום הנכון.

לפניכם/ןן כל מה שרציתם/ן לדעת על משכנתא לחד-הוריות.

להצעת מחיר בנושא: ייעוץ משכנתא

1. אחוז גדל, הטבות שונות -

משפחה חד-הורית מוגדרת כמשפחה שיש בה הורה יחיד המנהל את משק הבית שלו ושל ילדיו, עד גיל 18, וזאת ללא בן זוג קבוע שחי לצידו ומשתתף בפרנסת משק הבית.

על פי הנתונים הקיימים, יותר מכ-15 אחוזים מכלל המשפחות בישראל הן משפחות חד-הוריות. שיעור, שנמצא בעלייה לאורך השנים ובנוסף צפוי להמשיך ולהתחזק.

במקביל, יש מספר הטבות אשר מקבלות משפחות חד-הוריות מסוג זה בארץ, וחלקן נוגעות גם לקבלת משכנתא לחד-הוריות.

כמו במקרים אחרים בענף המשכנתאות, ההטבה ניתנת באמצעות ריבית מסובסדת שנקבעת בהתאם למספר קריטריונים, כמו: מספר הילדים, מספר השנים שבהן המשפחה היא חד-הורית ועוד.

יחד עם זאת, לעתים הריביות שניתנות באמצעות הטבות אלה אינן משתלמות ביחס לריביות הרגילות שניתנות בבנקים, התלויה בריבית במשק באותה העת.

2. חשוב להשיג תעודת זכאות - 

חשוב לציין כי כדי לקבל את ההטבות למשפחות חד-הוריות, עליכם להשיג תעודת זכאות, שמחולקת על פי הקריטריונים של משרד השיכון, וניתן להסתייע לצורך זה בבנקים השונים למשכנתאות.

3. תכנון זהיר -

כאשר משפחה עומדת לקחת משכנתא, היא צריכה לשקול היטב את יכולת ההחזר והעמידה בתנאים השונים, כדי לא להיקלע לתסבוכת כלכלית.

במשפחות שבהן יש רק מפרנס/ת אחד/אחת, מומלץ לשקול היטב את ההתחייבות לטווח ארוך, שכן רשת הביטחון במקרה של פציעה, מחלה או תקופת אבטלה של המפרנס, קטנה יותר מאשר במשפחות עם שני מפרנסים.

4. משכנתא לחד-הוריות, חישוב מוקפד -

כדי להחליט אם כדאי לכם לקחת משכנתא לחד-הוריות ובאיזה גובה, נסו להעריך את יכולת ההחזר העתידית שלכם, תוך שאתם מתחשבים גם באפשרות של תקופות אבטלה או תקופות שבהן יכולות ההשתכרות תרד בשל סיבות אחרות.

בשל כלל הסיבות המצויינות לעיל, אל תשכחו לקחת מרווח ביטחון גדול יותר מהמקובל במשכנתאות רגילות, כזה העומד על כשליש מההכנסה הפנויה.

 

* לפגישה חינם עם יועץ משכנתאות, השאירו פרטים:

האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:
במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש